By Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79719439
By Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79719439

Ukraińska marynarka trafiła potężny rosyjski okręt. Ten musiał się wycofać

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Rosyjski okręt wycofał się z okolic Odessy po tym, gdy został ostrzelany przez ukraińskich żołnierzy - poinformowała Marynarka Wojenna Ukrainy. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że może chodzić o jeden z kluczowych jednostek dla Rosjan.

Wielki sukces ukraińskiej marynarki wojennej

Ukraińska marynarka wojenna, broniąc regionu Odessy, uderzyła w rosyjski okręt znajdujący się na Morzu Czarnym - podano w zamieszczonym na Facebooku komunikacie. "Wróg po raz kolejny się wycofał" - dodano.


Z informacji przedstawionych przez Marynarkę Wojenną Ukrainy nie wynika, jaki rodzaj rosyjskiego okrętu został trafiony ukraińskim ostrzałem. Jak donosi portal defence24.pl, najprawdopodobniej chodzi o "niewidzialną" korwetę "Wasilij Bykow" projektu 22160.

Atak został przeprowadzony przy pełnym zaciemnieniu. Serwis zwraca uwagę na to, że rosyjska technologia stealth może nie być efektywna, a radary brzegowe Ukrainy nie mają problemu z wykrywaniem i śledzeniem nawet najnowszych okrętów nawodnych Rosji.

Na filmie widać atak na korwetę przeprowadzony nie przy użyciu specjalizowanych wyrzutni rakiet przeciwokrętowych, a najprawdopodobniej jednej wieloprowadnicowej artyleryjskiej wyrzutni rakietowej.

SW


Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka