Rosyjski żołnierz przekazał matce szokujące dla niej informacje. Nie uwierzyła
Rosyjski żołnierz przekazał matce szokujące dla niej informacje. Nie uwierzyła

Zapłakany jeniec prosił matkę o pomoc: "Putin nas zdradził". Ta mu nie uwierzyła

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 53
Ukraińskie wojsko zaprezentowało wideo, na którym widać zapłakanego jeńca z Rosji. Żołnierz zadzwonił do matki, by opisać swoją sytuację w czasie inwazji na Ukrainę. Najbliższa osoba dla Rosjanina nie uwierzyła w jego wersję.

- Mamo, jestem w niewoli na Ukrainie - zwierzył się w rozmowie telefonicznej rosyjski okupant, pojmany przez stronę ukraińską. - Czyli to prawda? - zapytała kobieta.

- Tak mamo, tutaj trwa totalny rozp...ol. Mojej 6 kompanii już nie ma. Tutaj trwa absolutne mięcho, cholera.  Po prostu… 9 tysięcy chłopaków zginęło w 8 dni. Mojego dowódcy też nie ma. Co godzinę alarm bombowy, nasi bombardują miasta po prostu - przekazał jeniec. 

- Tak? - nie mogła uwierzyć matka żołnierza. - Tak, totalny pi...ec - odparł. 

W dalszej części, kobieta chciała dowiedzieć się, w jaki sposób zadzwonił do niej syn, nie dając wiary, że został pojmany jako wróg na Ukrainie. - Czy Ciebie będą wyzwalać? - pyta z nadzieją matka żołnierza. 

- Dzwoń do WKU. Domagaj się prawdy! Tylko lud jest w stanie zatrzymać tę wojnę. Nasi po prostu bombardują ludność cywilną. Nas Putin zdradził, rozumiesz? On nas porzucił! Wysłał nas z biletem w jedną stronę, 9 tys. chłopaków zginęło. Oni tutaj jak nawóz leżą, mamo. Ich nie chcą stąd zabierać - podkreślił czołgista. 

Matka żołnierza, podobnie jak większość rosyjskiego społeczeństwa, wyraziła nadzieję na "wyzwolenie" Kijowa i innych miast przez pokojowo nastawionych Rosjan. - To jest kłamstwo, mamo! Nam telewizja nawp....ała, a my to żremy! Tutaj ruscy po prostu przyszli i coś chcą, ku…, że niby innych od czegoś ratują. Ni ch…a! Tutaj Ukraina sobie żyła samodzielnie, wszystko było dobrze. Putin nam kitu nawciskał, a my wszystko łyknęliśmy, przyjechaliśmy i dostaliśmy wpie... - słyszymy od czołgisty. 

Na koniec Rosjanin przyznał, że jest dobrze traktowany, Ukraińcy podają mu wodę i jedzenie, nie biją go. Wezwał rodzinę do wszczęcia buntu wobec masakry na Ukrainie. - Tylko wy możecie zatrzymać wojnę. Zbuntujcie się, nie wiem, zróbcie coś. Mamo! - zakończył. 

 

Zobacz: 

Orban tym razem obroni Rosję? "Nie pozwolę, by węgierskie rodziny zapłaciły cenę"

Ochojska uderzyła w rząd na forum unijnym. W sieci zawrzało

Dlaczego decyzja Polski w sprawie MiG-ów jest dokładnie tym, co należało zrobićGW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka