Janina Ochojska mocno krytykowała polskie władze w Parlamencie Europejskim.
Janina Ochojska mocno krytykowała polskie władze w Parlamencie Europejskim.

Ochojska uderzyła w rząd na forum unijnym. W sieci zawrzało

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 243
Janina Ochojska jest nieprzejednaną krytyczką rządu, niezależnie od warunków i okoliczności. Europosłanka, która domagała się przyjęcia imigrantów z granicy polsko-białoruskiej, teraz oskarżyła gabinet Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim o niechęć do przyjmowania uchodźców.

- Polskę zalewa obecnie fala pomocy i solidarności. Chcę państwu uświadomić fakt, że to nie rząd pomaga, tylko Polacy, którzy przyjmują gości, do swoich rodzin. To NGO-sy i samorządy, które organizują tę ogromna pomoc i wolontariusze obecni wszędzie tam, gdzie ktoś jest w potrzebie - mówiła Janina Ochojska w trakcie wystąpienia przed eurodeputowanymi. 

Zobacz: 

Kolejny głos z USA na temat polskich Mig-ów. "Pomysł budzi obawy"

Eksperci PKO BP nie mają dobrych wieści dla Polaków. Analizy są jednoznaczne

Rosjanie nadal zabijają cywilów. Wśród ofiar dzieci z Sumy [RELACJA]

Polski rząd to rasiści - sugerowała europosłanka

- To w ten sposób Polacy przywrócili wizerunek Polski gościnnej i otwartej na uchodźców, który był niweczony przez ostatnie laty przez rządzących - skwitowała europosłanka z PO. W dalszej części, Ochojska oskarżyła polskie władze de facto o rasizm. 

- Pomoc, wsparcie, ciepło i dawanie nadziei są zarezerwowane tylko dla niektórych uchodźców, tych bliższych kulturowo - zaznaczyła. 

- Pomaganie innym migrantom proszącym o ochronę międzynarodową na granicy białoruskiej jest kryminalizowane, a osoby udzielające takiego wsparcia prześladowane. Obecnie rząd nie dopuszcza organizacji pozarządowych do granicy polsko-białoruskie - wytknęła politykom u władzy w Polsce. 

 

Krytyka pod adresem Ochojskiej

Przemówienie Ochojskiej wywołało lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. 

- Ludzie, którzy tę chorą z nienawiści kobietę wybrali europosłem, powinni smażyć się ze wstydu - oburzył się publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz. 

- Janina Ochojska to jedna z najbardziej obrzydliwych postaci w Polsce w ostatnim roku. A konkurencja spora - stwierdził historyk Krzysztof Kloc. 

- Pani Janina Ochojska dziś w PE po raz kolejny dała popis „patriotyzmu”, twierdząc, że nie pomagamy uchodźcom z Ukrainy. Wspomniała też o prześladowaniu uchodźców. Panie Tusk, podpisuje się Pan pod tymi słowami? Jeśli nie, żądam natychmiastowych działań! - zareagowała europosłanka Anna Zalewska. 

Janina Ochojska postanowiła krótko odeprzeć zarzuty o to, że zniesławia Polskę w europarlamencie. - Wstawiłam się za równym traktowaniem uchodźców z granicy polsko-białoruskiej i polsko-ukraińskiej - wyjaśniła. 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka