Rosyjski oligarcha stracił jacht za pół miliarda euro. Brawurowa akcja włoskich służb

Jacht SY A rosyjskiego miliardera zarekwirowany we Włoszech.
Jacht SY A rosyjskiego miliardera zarekwirowany we Włoszech.
Miliarder Andrieja Melniczenko nie będzie już pływał ekskluzywnym jachtem o wartości ponad 500 mln euro. Do akcji doszło w Trieście.

Według niektórych źródeł, Włosi skonfiskowali największy prywatny jacht na świecie. Reakcja Włoskiej Gwardii Finansowej ma związek z unijnymi sankcjami na rosyjskich krezusów, powiązanych z reżimem Władimira Putina. Zarekwirowany w Trieście jacht SY A ma ok. 140 metrów długości, miejsce do lądowania dla helikopterów, oceanarium i baseny. Został oddany do użytku w 2017 roku. 


Kim jest Melniczenko?

Andriej Melniczenko posiada majątek o wartości co najmniej kilkunastu miliardów euro. Bloomberg Billionaires Index w maju 2021 r. sklasyfikował oligarchę na 10. miejscu na liście najbogatszych Rosjan. To hegemon w produkcji nawozów sztucznych EuroChem Group i prezes węglowego koncernu energetycznego SUEK. Majątek systematycznie powiększał, skupując podupadłe kopalnie w Rosji przed wybuchem światowego kryzysu finansowego. Oprócz tego, jest przez reżimowe media przedstawiany jako jeden z największych filantropów w kraju. 

 

Zobacz: 

Rosjanie tylko tam odnoszą spore sukcesy. Zajęli 70 proc. terytorium [RELACJA]

Niemiecki gigant jednak wycofuje się z Rosji. Wcześniej został mocno skrytykowany

Znany lekarz radzi, jak bezpiecznie pomagać uchodźcom. I mówi, czy Putin zaatakuje dżumą


GW

Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka