By Ministry of Defense of Ukraine - commons file, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61588059
By Ministry of Defense of Ukraine - commons file, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61588059

Siły powietrzne Ukrainy urządziły sobie strzelnicę. Duże straty Rosjan

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 52
W sobotę siły obrony powietrznej Ukrainy zniszczyły 13 wrogich celów, w tym trzy samoloty, śmigłowiec i cztery pociski manewrujące - informuje Ukrinform na podstawie meldunku dowództwa Sił Zbrojnych Ukrainy.

Obrona Powietrzna zniszczyła 13 celów, w tym trzy samoloty

Dowództwo Sił Zbrojnych dodało, że informacja jest doprecyzowywana.Według weryfikowanych doniesień ukraińskie przeciwlotnicze siły rakietowe zniszczyły trzy cele powietrzne w ciągu jednego dnia.

„Na niebie nadal działa lotnictwo Sił Powietrznych: myśliwce patrolują przestrzeń powietrzną Ukrainy, a szturmowcy Su-25 i bombowce Su-24m wspierają działania sił lądowych uderzeniami rakiet z powietrza” – dodano w meldunku.

Jak donosi Ukrinform, w sobotę ukraińscy obrońcy skutecznie odparli osiem ataków wroga w rejonie operacji Połączonych Sił w Donbasie i zniszczyli cztery czołgi, osiem jednostek pancernych i siedem pojazdów, a także samolot i cztery wrogie BSP.

Czytaj:

Ostrzały w obwodzie dniepropietrowskim

Kilka miejsc w obwodzie dniepropietrowskim na południowym wschodzie Ukrainy zostało ostrzelanych w ciągu ostatniej doby – poinformował w niedzielę szef władz tego regionu Wałentyn Rezniczenko na Telegramie.

"Dla naszego obwodu to była doba antyrekordów. Syreny wyły praktycznie co godzinę. I niestety były +trafienia+ w różnych rejonach" – napisał Rezniczenko.

W mieście Dniepr zniszczony został obiekt infrastruktury, na skutek czego wybuchł pożar. Był on gaszony przez kilka godzin. Jedna osoba została ranna.

W rejonie pawłohradzkim rakieta trafiła w obiekt przemysłowy, niszcząc pomieszczenia. W rejonie dnieprowskim spłonął natomiast budynek gospodarstwa rolnego. Nikt nie odniósł obrażeń.

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka