Posłowie ocenią kandydaturę Glapińskiego na kolejną kadencję szefa NBP

fot. NBP
fot. NBP
Upływa kadencja prof. Adama Glapińskiego jako prezesa Narodowego Banku Polskiego. Jutro zaopiniowaniem wniosku o powołanie Glapińskiego szefa NBP na drugą kadencję zajmie się Komisja Finansów Publicznych. Poparcie dla jego kandydatury deklarowali już prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Komisja Finansów Publicznych jutro o godz. 12 ma zająć się zaopiniowaniem wniosku o powołanie Adama Glapińskiego na prezesa Narodowego Banku Polskiego na drugą kadencję - wynika z informacji Sejmu.

Kadencja prof. Adama Glapińskiego jako prezesa Narodowego Banku Polskiego upływa w czerwcu br. Prezydent Andrzej Duda w styczniu br. złożył w Sejmie wniosek o powołanie go na prezesa NBP na drugą kadencję. Szef banku centralnego jest powoływany przez Sejm na wniosek prezydenta RP na 6 lat. Prezesem NBP można być przez dwie kadencje.

Druga kadencja Adama Glapińskiego w NBP? Tego chce prezydent Duda

O to, czy wniosek o powołanie Glapińskiego na drugą kadencję uzyska poparcie klubu PiS, prezes Kaczyński był pytany w ubiegły piątek w Radiu Plus. "Uzyska" - zapewnił. - Idziemy już ku ostatecznej decyzji i to będzie decyzja oczywiście wspierająca wniosek pana prezydenta - podkreślił.

Glapiński z drugą kadencją jako prezes NBP? Kaczyński zapewnia o poparciu PiS

- Jest wniosek pana prezydenta, bo to jest jego prerogatywa, ale myślę, że to jest kandydat - mimo tych wszystkich ataków, które są na niego przypuszczane - który się sprawdził w poprzedniej kadencji - ocenił Glapińskiego wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Zapowiedział jednocześnie, że w tej sprawie będzie oficjalne stanowisko PiS, o którym zakomunikują władze klubu.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka