PiS ucieka opozycji w kolejnym sondażu. PSL ma poważnego konkurenta na wsi?

Rośnie poparcie dla PiS. Wskazuje na to kolejne badanie sondażowe.
Rośnie poparcie dla PiS. Wskazuje na to kolejne badanie sondażowe.
PiS wygrałoby wybory parlamentarne z dużą przewagą - wynika z sondażu IBSP na zlecenie "Stanu Polityki". PSL jest pod progiem wyborczym, a blisko granicy 5 proc. znajduje się Agrounia.

Jeśli Polacy poszliby do urn w ostatnią niedzielę, na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby aż 40,68 proc. wyborców. Jak zauważa pracownia IBSP, to wzrost poparcia od ostatniego pomiaru w lutym o 6,05 p. proc. Druga w wyścigu jest Koalicja Obywatelska, na którą zdeklarowało oddać głos 22,61 proc. respondentów. Formacja Donalda Tuska obniżyła loty o 3,73 p. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. 

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z niezłym wynikiem - 16,95 proc. (+2,07 p. proc.). Oprócz tych trzech partii, mandaty w Sejmie uzyskałyby jeszcze Konfederacja z poparciem 6,94 proc. i Lewica - 5,54 proc. Na kolejnych miejscach doszło do niespodzianki - Agrounia wyprzedziła PSL. Ruch Michała Kołodziejczaka zdobyła 4,17 proc. w sondażu, natomiast ludowcy - 2.82 proc. 

Frekwencja wśród respondentów wyniosła 51,91 proc. "Stan Polityki" zauważa, że gdyby te wyniki się sprawdziły, PiS rządziłoby trzecią kadencję samodzielnie z 235 mandatami. 114 miejsc w Sejmie zajęłaby KO, 81 - Polska 2050, 21 - Konfederacja, a 8 - Lewica. 

Sondaż przeprowadzono w dniach 7-11 kwietnia 2022 r. metodą badawczą CATI w oparciu o 1000 dorosłych wyborców. 

 

Zobacz: 

Nawet prezydent Kolumbii nazywa rzeź Ukraińców po imieniu. "To szaleństwo"

Echa publikacji drastycznych zdjęć przez podkomisję smoleńską. Sprawę bada SKW

Krążownik Moskwa w ogniu. To on zaatakował słynnych obrońców Wyspy Węży

Andrzej Duda wrócił bezpiecznie z Kijowa. Zdradził, co najbardziej zapamięta z wizyty


GW

Lubię to! Skomentuj75 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka