źródło: Twitter
źródło: Twitter

Chwile grozy w Alicante. Pijani Rosjanie zaatakowali barmana, bo wychwalał Ukrainę

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 34
Rosjanie nerwowo reagują na jakiekolwiek wspominki o kraju, który okupują od blisko dwóch miesięcy. W jednym z barów w hiszpańskiej miejscowości Alicante doszło trzech pijanych turystów pochodzenia rosyjskiego zaatakowało i brutalnie pobiło barmana - tylko dlatego, że pochodził z Ukrainy. Do mediów społecznościowych trafiło nagranie z awantury sprowokowanej przez Rosjan.

Do zdarzenia doszło w hiszpańskiej miejscowości Alicante. Trójka Rosjan pod wpływem alkoholu weszła do restauracji, w której barman Ruslan Powalij stwierdził, że zamyka właśnie lokal i poprosił ich o jego opuszczenie. 

Rosjanie zwrócili uwagę na akcent pracownika restauracji, dlatego zapytali go skąd pochodzi.

— Odpowiedziałem, że jestem z Ukrainy. I dodałem: "Chwała Ukrainie" — opisuje zajście barman.

Rosjanie zaatakowali ukraińskiego barmana

Po tych słowach Rosjanie rzucili się na barmana na oczach właściciela baru i czterech gości. Gospodyni, wraz z dwoma innymi kobietami próbowały ich powstrzymać, jednak bezskutecznie. Jeden z napastników, przed wyjściem z restauracji jeszcze kopnął Ukraińca, gdy ten był już nieprzytomny i leżał bez ruchu na ziemi.

Ukrainiec zgłosił sprawę do Gwardii Cywilnej. Obecnie prowadzone jest śledztwo. Lokalne media informują, że barman ma złamany nos oraz został pchnięty nożem. Wiadomo też, że dwóch napastników miało już w przeszłości problemy natury kryminalnej. 


RB


Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka