Tomasz Grodzki straci immunitet? Senat rozpatrzy wniosek prokuratury

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki straci immunitet? Senat rozpatrzy wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie (fot. PAP/Rafał Guz)
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki straci immunitet? Senat rozpatrzy wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie (fot. PAP/Rafał Guz)
— We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego — wynika z udostępnionego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Grodzki straci immunitet?

Prokuratura Regionalna w Szczecinie domaga się uchylenia immunitetu marszałka Grodzkiego. W grudniu ubiegłego roku skierowano wniosek w tej sprawie.

Według prokuratury, Grodzki podczas pełnienia funkcji dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie oraz ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, przyjął korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich.

Polecamy:

Marszałek Grodzki brał łapówkę?

Grodzki wielokrotnie zapewniał, że kierowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji są bezpodstawne.

Pod koniec października 2021 roku, Centrum Informacyjne Senatu poinformowało, że Senat nie zajmie się poprzednim wnioskiem prokuratury dotyczącym uchylenia immunitetu marszałka Grodzkiego.

Wicemarszałek Bogdan Borusewicz przekazał śledczym, że postanowił on pozostawić wniosek bez biegu, gdyż nie został on poprawiony, o co wcześniej wnioskował Senat.

Zdaniem prokuratury, "mimo uwzględnienia przez prokuraturę uwag Senatu", wicemarszałek Borusewicz "bezzasadnie pozostawił wniosek bez biegu, nie uzasadniając w piśmie skierowanym do prokuratury podstaw takiej decyzji".

Sprawa blokowana 422 dni

Informację o rozpatrzeniu przez senacką komisję wniosku prokuratury skomentował wicemarszałek Senatu Marek Pęk z klubu PiS. Wielokrotnie apelował on, by komisja zajęła się sprawą immunitetu Grodzkiego.

— Presja ma sens! Po 422 dniach blokowania jutro Komisja Regulaminowa Etyki i Spraw Senatorskich Polski Senat zajmie się wreszcie wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie senatora Tomasza Grodzki do odpowiedzialności karnej. Zobaczymy czy zwycięży uczciwość czy Doktryna Neumanna — napisał na Twitterze.

— Widać, że ta sprawa zaczyna tak mocno ciążyć całej PO, że chyba dojrzeli do tego, by to szybko przeciąć. Wiemy, że pojawiła się kwestia zarzutów dla kolejnego wpływowego lekarza szpitala, w którym pracował marszałek Grodzki. Mówiąc ogólnie, sprawa jest mocno rozwojowa — powiedział Pęk w rozmowie z portalem TVP Info.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj78 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka