Konserwatywny polityk aresztowany pod zarzutem gwałtu

Londyńska policja poinformowała, że we wtorek został aresztowany poseł rządzącej w Wielkiej Brytanii Partii Konserwatywnej. Źródło: NCVO London - Conservative Party Conference 2011 CC BY 2.0
Londyńska policja poinformowała, że we wtorek został aresztowany poseł rządzącej w Wielkiej Brytanii Partii Konserwatywnej. Źródło: NCVO London - Conservative Party Conference 2011 CC BY 2.0
Londyńska policja poinformowała, że we wtorek został aresztowany poseł rządzącej w Wielkiej Brytanii Partii Konserwatywnej. Zatrzymano go pod zarzutem m.in gwałtu i napaści seksualnych, których miał się dopuszczać w okresie siedmiu lat, między 2002 a 2009 rokiem.

Londyńska policja metropolitalna w wydanym oświadczeniu potwierdziła, że mężczyzna po 50. roku życia został aresztowany pod zarzutem czynu lubieżnego, napaści na tle seksualnym, gwałtu, nadużycia zaufania i uchybień w pełnieniu funkcji publicznych, i obecnie przebywa w areszcie. Domniemane czyny miały mieć miejsce w Londynie. To, że aresztowanym mężczyzną jest urzędujący poseł, jako pierwszy podał dziennik "Sun".

To nie pierwszy taki przypadek w tej partii 

Parlamentarzysta, którego nazwiska nie ujawniono, został poproszony przez konserwatywnego whipa, czyli posła dbającego o dyscyplinę klubową, by nie pojawiał się w budynkach parlamentu do czasu zakończenia śledztwa. Partia Konserwatywna oświadczyła, że do zakończenia dochodzenia nie będzie komentować tej sprawy.

Aresztowanie jest kolejną z serii historii natury obyczajowej w ostatnim czasie, które stawiają poważne pytania o zachowania posłów. W kwietniu inny parlamentarzysta Partii Konserwatywnej Imran Ahmad Khan został skazany za seksualne napastowanie przed laty - zanim został posłem - 15-letniego chłopca. Również w kwietniu "Sunday Times" ujawnił, że na 56 posłów złożono skargi w związku z ich niewłaściwymi zachowaniami o charakterze seksualnym różnej skali - od niestosownych komentarzy o charakterze seksualnym po poważniejsze wykroczenia.

MP

Czytaj dalej:
Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo