Amerykanie pokazali Rosjanom jak przeprawia się przez większą wodę. Użyli zdjęć z Polski

Dowództwo Armii Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce opublikowało wpis drwiący z Rosjan. Źródło: Twitter/@USArmyEURAF
Dowództwo Armii Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce opublikowało wpis drwiący z Rosjan. Źródło: Twitter/@USArmyEURAF
Dowództwo Armii Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce opublikowało wpis drwiący z Rosjan. Treść nawiązywała do zniszczenia przez armie ukraińską przeprawy pontonowej i sprzętu najeźdźców z Rosji na Ukrainie. Amerykanie użyli w poście zdjęć z Polski.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych opublikował 12 maja w mediach społecznościowych zdjęcia, na których było widać zniszczone przeprawy pontonowe i sprzęt wroga. Jak informował szef Ługańskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Serhija Hajdaja tego dnia Ukraińcy po raz kolejny zniszczyli rosyjskie przeprawy pontonowe na rzece Doniec.

Amerykanie drwią z Rosjan 

Do sytuacji z 12 maja odniosło się również w prześmiewczy sposób dowództwo Armii Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce. W poniedziałkowym wpisie pokazali jak powinna wyglądać udana przeprawa przez przeszkodę wodną. Z opisu zdjęć wynika, że zostały one wykonane w Polsce, na rzece Wiśle 13 maja.

"Na wypadek, gdyby ktoś zastanawiał się, jak wygląda udana przeprawa przez przeszkodę wodną, prezentujemy ją dzięki uprzejmości 74. kompanii mostów wielozadaniowych, wysłanej z Fort Hood w Teksasie na misję Defender Europe 22"— napisali Amerykanie.

Defender Europe 2022

W ćwiczeniach Defender Europe 2022, które odbywają się w dniach 1-26 maja biorą udział m.in. polscy żołnierze. Międzynarodowe ćwiczenia, organizowane przez amerykańskie siły zbrojne w celu budowania gotowości i interoperacyjności między sojusznikami partnerami USA i NATO. Polska jest jednym z państw-gospodarzy. 

"Szkolenie w ramach DE22 na terytorium Polski, w którym poza żołnierzami Wojska Polskiego wezmą udział wojska z USA, Francji, Szwecji, Niemiec, Danii i Wielkiej Brytanii, odbędzie się m.in. na obiektach poligonowych w Drawsku Pomorskim, Bemowie Piskim i Żaganiu" — informuje polski rząd.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo