Ogromne zmiany w PiS. Kaczyński robi porządki i wprowadza nowe zasady

Struktura PiS ma się zmienić. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki CC BY 2.0
Struktura PiS ma się zmienić. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki CC BY 2.0
W Prawie i Sprawiedliwości dojdzie do sporych zmian. Komitet Polityczny PiS ma się zebrać w piątek po południu, by zająć się projektem podziału struktury partyjnej na 100 okręgów i zakazem łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi dla szefów tych okręgów - wynika z informacji PAP.

Komitet Polityczny PiS zbierze się w piątek

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki w ubiegłym tygodniu poinformował, że podczas posiedzenia kierownictwa PiS "zostały rekomendowane pewne decyzje dotyczące partii, funkcjonowania partii, które w przyszłym tygodniu zostaną przedstawione Komitetowi Politycznemu".

Jak wynika z informacji PAP, spotkanie Komitetu Politycznego PiS zaplanowano na piątkowe popołudnie.

Czytaj: Niespodzianka dla kierowców, zaoszczędzą mnóstwo czasu. Nowe drogi na wakacje

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w miniony czwartek w Programie Pierwszym Polskiego Radia odnosząc się do propozycji zmian zaznaczył, że reforma struktur wewnętrznych PiS została zapoczątkowana podczas ubiegłorocznego kongresu, gdzie zmieniono statut partii i dano takie możliwości. "Rozważamy pewną dynamizację struktur wewnątrzpartyjnych" - dodał.

Polityk zbliżony do kierownictwa PiS powiedział PAP, że obecnie struktura partyjna odpowiada okręgom wyborczym do Sejmu (okręgów w wyborach do Sejmu jest 41). "Założenie jest takie, by po zmianie odpowiadała ona okręgom senackim, czyli by było ich 100" - powiedział. Ponadto - dodał - propozycja przewiduje, by szefowie okręgów mieli zakaz łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi.

Czytaj dalej: 

SW

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka