Rosjanie niczego się nie spodziewali. Spektakularne nagranie z ukraińskiej zasadzki

W sieci pojawiło się nagranie jak ukraińskie Wojska Obrona Terytorialna niszczą rosyjski czołg. Źródło: YouTube/Ukraine Leaks
W sieci pojawiło się nagranie jak ukraińskie Wojska Obrona Terytorialna niszczą rosyjski czołg. Źródło: YouTube/Ukraine Leaks
W sieci pojawiło się nagranie, jak ukraińskie Wojska Obrony Terytorialnej niszczą rosyjski czołg. W akcji wykorzystano granatnik RPG-22.

Na opublikowanym przez Ukraińską Obronę Terytorialną filmiku widzimy ciekawie zorganizowaną akcję na rosyjski pojazd. Żołnierze czekają na wroga poukrywani w przydrożnych krzakach. W momencie, gdy czołg podjeżdża na zasięg pocisków Ukraińcy wyskakują i dwoma strzałami niszczą czołg armii rosyjskiej. 

Radziecka broń "skuteczniejsza" dla Ukrainy 

Radzieckiej produkcji RPG-22, to ręczny granatnik przeciwpancerny. Posiada on kaliber 72,5 mm i jest w stanie zniszczyć opancerzony cel znajdujący się w odległości do 250 metrów. Skuteczny zasięg tego granatnika to 150 – 200 metrów.

Wykorzystywany obecnie podczas wojny na Ukrainie RPG-22 trafił do produkcji w 1985 roku. Wyposażone w niego są m.in. armie Rosji, Bułgarii, Chorwacji, Gruzji, Mołdawii, Turkmenistanu oraz wspomnianej już Ukrainy. 

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka