Atak na polski konsulat w Hamburgu. "Nikomu nie postawiono zarzutów"

Konsulat Generalny RP w hamburskiej dzielnicy Steilshoop został zaatakowany w nocy z soboty na niedzielę. Fot. Fot. Biełsat/Twitter
Konsulat Generalny RP w hamburskiej dzielnicy Steilshoop został zaatakowany w nocy z soboty na niedzielę. Fot. Fot. Biełsat/Twitter
Hamburska policja przesłuchała trzech mężczyzn w sprawie ataku na polski konsulat - podał niemiecki dziennik "Bild". Nikomu nie przedstawiono zarzutów.

Atak na Konsulat Generalny RP w Niemczech

Konsulat Generalny RP w hamburskiej dzielnicy Steilshoop został zaatakowany w nocy z soboty na niedzielę – budynek obrzucono kamieniami i pojemnikami z farbami w kolorach rosyjskiej flagi. Opodal budynku podpalone zostały opony, utrudniające służbom dotarcie na miejsce.

Polecamy:

PE nie będzie debatował o prześladowaniu chrześcijan po morderstwie studentki w Nigerii

Andrzej Duda z wizytą w Kijowie. Wygłosi orędzie przed Radą Najwyższą

Atak miał miejsce w środku nocy, straż pożarna została zaalarmowana w sobotę ok. godz. 2.25 – informuje portal Hamburg24. Dojazd straży do budynku utrudniały rozłożone na ulicy płonące opony. "Przed Konsulatem leżały dziesiątki kamieni, kostek brukowych, świec dymnych i pojemników po farbie" – opisuje portal.

Atak w kolorach rosyjskiej flagi narodowej

Na miejsce przybyło wiele radiowozów hamburskiej policji, która otoczyła kordonem teren konsulatu i poszukiwała sprawców. "Trzy osoby zostały aresztowane w pobliżu miejsca zdarzenia, zostały jednak wypuszczone z powodu braku wystarczających dowodów" – informuje portal.

Jak podkreśla portal, uderzające jest to, że do ataku na polską placówkę dyplomatyczną użyto farb w kolorach niebieskim, białym i czerwonym – barwach rosyjskiej flagi narodowej.

KW

Czytaj dalej:

Polskie harcerstwo. Przyrzeczenie harcerskie bez słowa „Bóg”

Warszawa. Od poniedziałku na Mokotowie spore utrudnienia. Rusza duża inwestycja

Trzaskowski premierem? Taką propozycję miał mu złożyć Hołownia

Czy należy bać się małpiej ospy? Wirus i seks

Czołgi dla Ukrainy. Polsko-niemiecki spór o Leopardy. Czechy się dogadały

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka