Policja publikuje wizerunki poszukiwanych za zabójstwo na Nowym Świecie

Z lewej Sebastian Włodarczyk, z prawej Łukasz Goławski, fot. materiały policyjne
Z lewej Sebastian Włodarczyk, z prawej Łukasz Goławski, fot. materiały policyjne
Warszawska policja opublikowała na stronie internetowej wizerunki i nazwiska poszukiwanych w związku z głośnym zabójstwem mężczyzny na Nowym Świecie w Warszawie. To 23-letni Sebastian Włodarczyk i 27-letni Łukasz Goławski. Policja wzywa każdego, kto zna ich miejsce pobytu, do zawiadomienia służb.

Za sprawcami wydano list gończy

Policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa I na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie poszukują dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Jak poinformowała rzeczniczka tej prokuratury prok. Aleksandra Skrzyniarz, sąd zastosował wobec podejrzewanych nakaz tymczasowego aresztu

Na policyjnej stronie w poniedziałek opublikowano wizerunki i nazwiska poszukiwanych. Obaj to mieszkańcy Warszawy.


"W dniu 8 maja 2022 roku w Warszawie przy ul. Nowy Świat 30 działając w zamiarze bezpośrednim, wspólnie i w porozumieniu Sebastian Włodarczyk l.23, zam. Warszawa i Łukasz Goławski l. 27, zam. Warszawa dokonali zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego" - podała Policja.

To Polak zabił na Nowym Świecie. Ziobro o postępach w śledztwie

Za pomoc poszukiwanym grożą wysokie kary

Komenda wzywa każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanych, do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki Policji lub prokuratura. "Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5" - zaznacza. Zapewnia też o utrzymaniu tajemnicy co do osoby informującej, zgodnie z art. 280 par 2 Kodeksu postępowania karnego.

"Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112" - zaapelowali policjanci.

Sąd nakazał ich tymczasowe aresztowanie


Prok. Skrzyniarz przekazała w piątek, że sprawcy dzięki intensywnej pracy policjantów i prokuratorów zostali ustaleni, jednakże "ukrywają się przed organami ścigania", stąd wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, by rozesłać za nimi list gończy.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 maja przy Nowym Świecie w Warszawie. Bójka kilku mężczyzn zakończyła się śmiercią jednego z nich. Ranny mężczyzna wszedł do sklepu.  Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe, ale mimo prób udzielenia mu pomocy mężczyzna zmarł z upływu krwi.

ja

Czytaj także:

Rosyjski dyplomata podał się do dymisji. "Nigdy tak nie wstydziłem się za swój kraj"

Transpłciowa toaleta w warszawskiej szkole. Czarnek: "Szaleństwo neomarksizmu"

Tragiczna śmierć polskiej pisarki. Zginęła w domku letniskowym

Kamiński: Co nam z CPK, jeśli Rosjanie wyślą go w kosmos w ciągu pięciu minut?

Grozi nam światowy głód. Rosjanie plądrują Ukrainę i blokują dostawy żywnościLubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo