To Polak zabił na Nowym Świecie. Ziobro o postępach w śledztwie

To Polacy pobili 29-latka na Nowym Świecie, a jeden z nich zadał dwa ciosy nożem. Jeden z podejrzanych wygląda tak.
To Polacy pobili 29-latka na Nowym Świecie, a jeden z nich zadał dwa ciosy nożem. Jeden z podejrzanych wygląda tak.
Prokuratura poszukuje Sebastiana W. i Łukasza G., którzy 8 maja napadli na 29-latka. Mężczyzna zmarł po dwóch ciosach nożem. Dla środowisk bliskich Konfederacji dramat był potwierdzeniem, że to imigranci - najpewniej z Ukrainy - dokonali zabójstwa na Polaku.

- Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano nakaz tymczasowego aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G. To postępowanie od razu poleciłem objąć nadzorem Prokuratury Krajowej. Sprawcy muszą zostać szybko i surowo ukarani - poinformował minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro na Twitterze. 

 

Do zdarzenia doszło 8 maja około godz. 4 w rejonie skrzyżowania ul. Foksal i Nowego Światu. W nocy sklepu wszedł ranny mężczyzna, który krwawił z nosa. Pracownicy sklepu odkryli, że ma również rany kłute i zawiadomili pogotowie. W szpitalu ranny mężczyzna zmarł. Zabitym był 29-latek pochodzący z województwa kujawsko-pomorskiego, z okolic Tucholi. Otrzymał on dwa ciosy nożem w plecy.  

Nie przegap: 

Rosja werbuje nawet inwalidów. "Wszystko im jedno, kogo posyłają na front"

Masakra w Buczy. Nowe nagranie kolejnym dowodem na zbrodnię rosyjskich żołnierzy

Kłopoty byłego agenta Lewandowskiego. Jest akt oskarżenia, poważne zarzuty

Politycy Konfederacji, sprzyjający im dziennikarze prawicowi oraz internauci sugerowali, że za zabójstwem stoi najpewniej Ukrainiec. Komentarze były spowodowane filmikiem, na którym słychać ukraińskie komentarze - prawdopodobnie osoby, nagrywającej awanturę w centrum Warszawy. 

Zobacz: Zabójstwo Polaka na Nowym Świecie. Policja szuka sprawców [WIDEO]


GW

Lubię to! Skomentuj46 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo