Zabójstwo Polaka na Nowym Świecie. Policja szuka sprawców [WIDEO]

Kamienica na Nowym Świecie, przed którą doszło do zabójstwa i wizerunek jednego ze sprawców. Fot. Google Street View/KSP
Kamienica na Nowym Świecie, przed którą doszło do zabójstwa i wizerunek jednego ze sprawców. Fot. Google Street View/KSP
Warszawska policja opublikowała wizerunek uczestnika bójki, do której doszło 8 maja na Nowym Świecie w Warszawie, w wyniku której śmierć poniósł młody mężczyzna. Tymczasem w sieci pojawił się filmik, dokumentujący to zdarzenie, na którym widać, że sprawców było wielu.

Z filmu wynika, że nagrywająca go osoba mówi po ukraińsku. Zarejestrowana została szarpanina i bójka grupy osób, przy czym widać, że ofiarą jest jedna osoba. Wideo kończy się, gdy mężczyzna zostaje przewrócony we wnęce kamienicy. Obok przechodzą grupy młodzieży, które w ogóle nie reagują na zdarzenie.

Co się wydarzyło w nocy 8 maja na Nowym Świecie

Do zdarzenia doszło 8 maja około godz. 4 w rejonie skrzyżowania ul. Foksal i Nowego Światu. W bramie przy Nowym Świecie 28 jeszcze po południu w niedzielę widoczne były ślady krwi, które prowadziły do pobliskiego sklepu z alkoholem. W nocy do tego sklepu wszedł ranny mężczyzna. Krwawił z nosa. Pracownicy sklepu odkryli, że ma również rany kłute i zawiadomili pogotowie. W szpitalu ranny mężczyzna zmarł.

„Super Express” poinformował we wtorek o swoich nieoficjalnych ustaleniach w tej sprawie. Wynika z nich, że zabitym był 29-latek pochodzący z województwa kujawsko-pomorskiego, z okolic Tucholi. Otrzymał on dwa ciosy nożem w plecy.

Z ustaleń portalu warszawawpigulce.pl, który powołuje się na relacje świadków, wynika, że trzech lub czterech prawdopodobnie pijanych obcokrajowców na rogu Foksal i Chmielnej rzucało w kobiety lodem ze szklanki. Mężczyzna, który stał z kobietami, zwrócił uwagę agresorom. Ci jednak rzucili się na niego i zaciągnęli do jednej z bram. Tam zadali mu ciosy nożem i kopali.

Policja opublikowała wizerunek sprawcy

"Policjanci ze Śródmieścia prowadzą postępowania dotyczące zabójstwa, do którego doszło 8 maja na ul. Nowy Świat 28 w Warszawie. Wizerunek uczestnika zdarzenia zarejestrowała kamera. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciu mężczyznę, proszony jest o kontakt" - taki komunikat opublikowała wczoraj stołeczna policja.

Każdy, kto może udzielić informacji w tej sprawie proszony jest o kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

Dariusz Loranty, negocjator policyjny, w rozmowie z medianarodowe.com powiedział, że dziwią go trochę działania policji, która publikuje wizerunek tylko jednego sprawcy, mimo że w bójce brało ich udział co najmniej trzech.


Awantura o cudzoziemców

Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski zapowiada, że organizacja jest gotowa udzielić pomocy prawnej rodzinie ofiary. Jego zdaniem to "ważny precedens", ponieważ w zdarzeniu brali udział migranci.

"Ekscytowanie się pochodzeniem sprawców, to niestety dla części środowisk wcale nie wyraz troski o prawo i bezpieczeństwo, a okazja do szczucia na innych ludzi z powodu ich pochodzenia" - skomentował dr Tomasz Terlikowski.

Zareagowali również politycy Konfederacji.

„Cudzoziemcy zadźgali nożem Polaka, który stanął w obronie zaczepianych kobiet. W ostatnich miesiącach imigranci pracujący w Warszawie jako kierowcy dopuścili się kilkudziesięciu gwałtów. Polityka masowej imigracji prowadzona przez PiS na wzór Zachodu przynosi zachodnie skutki” – napisał Rober Winnicki.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że w niedzielę wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa. - Zabezpieczono dokumenty oraz monitoring. W tej chwili śledczy go analizują - przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej. Jak zaznaczyła, postępowanie prowadzone jest w sprawie. - Trwają czynności dowodowe - dodała Skrzyniarz.

– Na ten moment nic nie wskazuje na to, żeby w zdarzeniu brali udział cudzoziemcy – powiedziała też rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie w rozmowie ze stefczyk.info.

ja

Czytaj także:

Potężne rosyjskie straty na Ukrainie. Obrońcy decydują się na kontrataki

Krystian Ochman w finale Eurowizji. Jak sobie poradził w półfinale? Kim jest?

Prof. Dudek: Taktyka Ziobry jest normalna dla kogoś, kto tonie

Artur Orzech nie odpuszcza. I tak skomentuje Eurowizję, wbija szpilkę Sierockiemu

Absurdalne doniesienia z frontu. Rosjanie zmuszeni do użycia zmywarek

Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo