Krystian Ochman w finale Eurowizji. Jak sobie poradził w półfinale? Kim jest?

Krystian Ochman ze swoim numer "River" awansował do sobotniego finału konkursu w Turynie. Źródło: YouTube/Eurovision Song Contest
Krystian Ochman ze swoim numer "River" awansował do sobotniego finału konkursu w Turynie. Źródło: YouTube/Eurovision Song Contest
W czwartek odbył się drugi półfinał Eurowizji, a na scenie pojawił się również reprezentant Polski. Krystian Ochman ze swoim numerem "River" awansował do sobotniego finału konkursu w Turynie. Kim jest polska sensacja festiwalu?

Reprezentant Polski zapewnił sobie miejsce w 66. Konkursie Piosenki Eurowizyjnej przez zwycięstwo w polskich preselekcjach, gdzie zaprezentował piosenkę "River". W specjalnym koncercie "Tu bije serce Europy!" 19 lutego rywalizował o wyjazd do Turynu z 9 innymi kandydatami. O jego udziale w finałach tegorocznej Eurowizji zadecydowali widzowie oraz jury w składzie: Halina Frąckowiak, Marek Sierocki, Krystian Kuczkowski, Marcin Kusy i Szymon Orłowski.

Dyrektor programowy TVP Krystian Kuczkowski po głosowaniu mówił, że zdecydowanym faworytem jury była Daria Marcinkowska z utworem "Paranoia", natomiast zdecydowały głosy fanów, którzy postawili na Ochmana.

Jak zaprezentował się Krystian Ochman w półfinale? 

Od pierwszych prób Ochman wzbudzał wiele emocji wśród dziennikarzy i fanów.

Reprezentant Polski na scenie w hali Palasport Olimpico pojawił się z numerem 14. W momencie rozpoczęcia utworu w półfinale fani mogli usłyszeć dźwięk deszczu, a ich oczom okazała się woda, która został nałożona jako efekt specjalny. W występie towarzyszyły mu tancerki z Egurrola Dance Studio.

"Tancerki uosabiają demony, złe myśli, stres, złość, które przeszkadzają nam w osiągnięciu wewnętrznego spokoju. Na scenie będę z nimi w pewnym sensie walczył. Moim osobistym demonem jest właśnie stres. Chciałbym, żeby wszystko było idealne" – mówił Krystian Ochman przed rozpoczęciem konkursu Eurowizji. 

Zwycięzca "The Voice of Poland" po swoim występie został nagrodzony gromkimi oklaskami przez fanów, którzy zasiedli w turyńskiej hali.

Występ Krystiana Ochmana w półfinale 66. Konkursu Piosenki Eurowizji:

Kim jest polska sensacje festiwalu? 

Krystian Ochman urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych w okolicach Waszyngtonu. Jego rodzina, mimo że nasz reprezentant większość życia spędził w USA, pochodzi z Polski. Rodzice Krystiana wyjechali "za Ocean" w czasach komunistycznych. Dziadkiem polskiego wokalisty jest światowej sławy śpiewak operowy Wiesław Ochman. 

22-latek polskim fanom dał się poznać w programie "The Voice of Poland" w 2020 roku. W trakcie finału, który wygrał, Ochman zaprezentował swój debiutancki singiel "Światłocienie". Utwór przez wielu został uznany za jedną z najlepszych piosenek w historii show, a także zdobył status platyny. 

Swoją debiutancką płytę Krystian wydał w listopadzie 2021 roku. Album pt. "Ochman" dotarł do 6. miejsca najlepiej sprzedających się wydawnictw w Polsce. Oprócz hitu z finału "The Voice of Poland" na płycie można było wysłuchać takie hity, jak "Prometeusz" czy "Wielkie tytuły". 

Finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji z udziałem Krystiana Ochmana i jego piosenki "River" odbędzie się w sobotę. Transmisję z tego wydarzenia będzie można zobaczyć w TVP o godzinie 21:00. 

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura