Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Ile odłożył prezes PiS?

Kancelaria Sejmu opublikowała oświadczenie majątkowe szefa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego za rok 2021. Źródło: PAP/Tomasz Gzell
Kancelaria Sejmu opublikowała oświadczenie majątkowe szefa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego za rok 2021. Źródło: PAP/Tomasz Gzell
Kancelaria Sejmu opublikowała oświadczenie majątkowe szefa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego za rok 2021. Prezes PiS zarobił więcej, niż w 2020 r.

Lider Prawa i Sprawiedliwości w roku 2021 zarobił 208,5 tys. zł jako wicepremier ds. bezpieczeństwa w KPRM, 90 tys. zł z emerytury, a także zainkasował 5 tys. złotych diety parlamentarnej - informuje wp.pl. 

W roku 2020 Jarosław Kaczyński wzbogacił się o 144 tys. zł. Jego emerytury wyniosła wówczas blisko 86 tys. zł. Większe zarobki w roku 2021 spowodowane są większą ilością obowiązków, jakie szef PiS wykonywał. Przewodniczył Komitetowi ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych oraz przygotował ustawę o obronie Ojczyzny.

Kredyty i oszczędności prezesa 

Jarosław Kaczyński wykazał w oświadczeniu, że posiada kredyt w Kasie SKOK im. Stefczyka. Saldo pożyczki na koniec 2021 roku wynosiło prawie 85 tys. zł. Powodem zaciągnięcia kredytu była "opiekę nad chorą mamą i koszty związane z Jej upamiętnieniem" - napisał. Na 2019 roku polityk miał 109 tys. zł zadłużenia.

Prezes PiS może się również pochwalić tym, że na koniec roku 2021 miał 253 tys. zł oszczędności. W roku poprzednim zaoszczędzona kwota wynosiła 142 tys. zł.

Jarosław Kaczyński jest również współwłaścicielem (1/3 udziałów) domu na warszawskim Żoliborzu o wielkości 150 m2 o wartości 1,8 mln zł. Wartość domu w oświadczeniu majątkowym wzrosła o 300 tys. zł w porównaniu z poprzednim rokiem. Oświadczenia majątkowe są jawne i można je pobrać ze stron sejmowych. 

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj66 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka