Konwencja PiS zaplanowana na 4 czerwca. Fot. PAP
Konwencja PiS zaplanowana na 4 czerwca. Fot. PAP

PiS podejmie kluczowe decyzje w symbolicznym dniu. Chodzi o ważną rocznicę

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 50
Polskie Radio nieoficjalnie ustaliło, że 4 czerwca odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Data zjazdu nie jest przypadkowa, gdyż tego dnia będzie miała miejsce 20. rocznica obalenia rządu Jana Olszewskiego. A to data szczególna dla Jarosława Kaczyńskiego i jego politycznego środowiska.

Już w ubiegłym tygodniu komitet polityczny PiS podjął decyzje o organizacji wydarzenia. Politycy partii rządzącej wtedy zgodnie mówili, że konwencja zostanie zorganizowana w czerwcu, lecz nie podawano dokładnych dat. 

Impuls do dalszego działania 

Źródła Polskiego Radia poinformowały, że wybór padł na 4 czerwca. Jest to symboliczna data dla środowiska politycznego partii rządzącej i ważna data w najnowszej historii Polski, bowiem 20 lat temu obalono rząd Jana Olszewskiego podczas słynnej "nocy teczek". Prawicowy gabinet przetrwał pół roku po pierwszych - od czasu II wojny światowej - całkowicie wolnych wyborach. Do upadku rządu Olszewskiego w dużym stopniu przyczyniła się ustawa lustracyjna, zgłoszona przez posła Janusza Korwina-Mikke, a wykonana przez ówczesnego szefa MSW Antoniego Macierewicza. Na liście nazwisk polityków powiązanych SB widniał wówczas m.in. prezydent Lech Wałęsa. 

Według komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, konwencja ma dać partii impuls do dalszego działania oraz zapoczątkować objazd kraju przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

MP

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj50 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka