Policja opublikowała wizerunek trzeciego podejrzanego ws. zabójstwa na Nowym Świecie. fot. Martuusia2 - Own work, CC BY-SA 3.0 pl
Policja opublikowała wizerunek trzeciego podejrzanego ws. zabójstwa na Nowym Świecie. fot. Martuusia2 - Own work, CC BY-SA 3.0 pl

Policja wydała pilny komunikat. Chodzi o zabójstwo na Nowym Świecie

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Śródmiejscy policjanci opublikowali w piątek na stronie internetowej wizerunek trzeciego z poszukiwanych w związku z zabójstwem na Nowym Świecie w Warszawie. To 24-letni Dawid Mirkowski z Warszawy. Wcześniej policja opublikowała do sprawy wizerunek 23-letniego Sebastiana Włodarczyka i 27-letniego Łukasza Goławskiego.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Jest trzeci podejrzany

W piątek prokurator Aleksandra Skrzyniarz przekazała PAP, że sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzeciego mężczyzny, który również jest podejrzany o udział w zabójstwie na Nowym Świecie. "Zastosowane tymczasowe aresztowanie umożliwiło prokuratorowi wydanie listu gończego i wdrożenie poszukiwań za trzecim podejrzanym" - podkreśliła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie poszukują 24-letniego Dawida Mirkowskiego podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie. Na policyjnej stronie w piątek opublikowano wizerunkek poszukiwanego.

Trzeci z podejrzanych to zawodnik MMA

Jak nieoficjalnie ustaliła PAP, 24-letni Dawid Mirkowski to zawodnik mieszanych sztuk walki, który w przeszłości był m.in. reprezentantem warszawskiego klubu Garuda Muay Thai Gym. Mirkowski w swojej karierze stoczył co najmniej kilkanaście walk i brał udział w galach DSF, KOK czy Wirtuoz.

W poniedziałek ci sami policjanci na podstawie listu gończego opublikowali wizerunki dwóch mężczyzn, którzy również są podejrzewani o zabójstwo na Nowym Świecie. To 23-letni Sebastian Włodarczyk oraz 27-letni Łukasz Goławski. Obaj też są mieszkańcami Warszawy.

Zobacz galerię zdjęć:

Sebastian Włodarczyk
Sebastian Włodarczyk Łukasz Goławski Dawid Mirkowski
Podejrzani o zabójstwo na Nowym Świecie

Policja apeluje o pomoc w znalezieniu podejrzanych

Policja prosi o kontakt każdego, kto może wiedzieć, gdzie mogą przebywać poszukiwani. "Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5" - zaznacza. Śledczy zapewniają pełną anonimowość.

"Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112" - zaapelowali policjanci.


Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj28 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo