Wracając do domu zachowaj ostrożność. Trwa specjalna akcja policji

Stołeczna drogówka na warszawskim odcinku trasy S8 prowadzi we wtorek specjalne działania kontrolno-prewencyjne. Źródło: commons.wikimedia.org
Stołeczna drogówka na warszawskim odcinku trasy S8 prowadzi we wtorek specjalne działania kontrolno-prewencyjne. Źródło: commons.wikimedia.org
Stołeczna drogówka na warszawskim odcinku trasy S8 prowadzi we wtorek specjalne działania kontrolno-prewencyjne. Policjanci sprawdzają prędkość i wystawiają wysokie mandaty.

Na ostatni dzień maja została zaplanowana przez funkcjonariuszy stołecznej drogówki specjalna akcja, podczas której sprawdzają prędkość i wystawiają wysokie mandaty bez możliwości pouczenia. Akcja "Bezpieczna Trasa S8" została zapoczątkowana w 2020 roku. 

Miejsce wybrane nie bez powodu 

Fragment drogi na S8 jest częścią Ekspresowej Obwodnicy Warszawy, wybór ten nie jest przypadkowy, ponieważ sama trasa przoduje w rankingu najbardziej zatłoczonych dróg w Polsce.

Na odcinku S8 pomiędzy węzłami Konotopa i Zielonka praktycznie każdego dnia dochodzi do jakiegoś zdarzenia drogowego. Pomysłem na zmniejszenie ilości kolizji miały być zainstalowane pod koniec ubiegłego roku kamery do odcinkowego pomiaru prędkości. Jak się jednak okazało, nic one nie pomogły. 

Dlatego zastosowano dodatkowe środki zapobiegawcze. Policja będzie dzisiaj kontrolować kierowców poruszających się trasą S8 na warszawskim odcinku. Oprócz pomiarów prędkości będzie nadzorowana płynność ruchu. Wszystko po to, żeby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo