Nieoficjalnie: jest następca Kaczyńskiego w rządzie. Obejmie ważną funkcję

Według nieoficjalnych doniesień, zbliża się moment odejścia z rządu Jarosława Kaczyńskiego. Kto zastąpi go na stanowisku wicepremiera? (fot. PAP)
Według nieoficjalnych doniesień, zbliża się moment odejścia z rządu Jarosława Kaczyńskiego. Kto zastąpi go na stanowisku wicepremiera? (fot. PAP)
Media nieoficjalnie donoszą, że Mariusz Błaszczak być może zastąpi Jarosława Kaczyńskiego w rządzie. Jednocześnie miałby on zostać szefem komitetu powołanego dla prezesa PiS.

Wieści o odejściu Kaczyńskiego z rządu są obecne w mediach od dłuższego czasu. W październiku ubiegłego roku PAP doniosła, że wicepremier ma zrezygnować ze swojego stanowiska na początku 2022 roku. Nie stało się tak jednak z powodu wybuchu wojny na Ukrainie. Kaczyński postanowił wtedy pozostać w rządzie jako wicepremier.

Kaczyński odejdzie z rządu już niebawem?

W poniedziałek o szykującej się zmianie po raz pierwszy oficjalnie wspomniał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. Stwierdził on, w kontekście prezesa PiS, że "moment odejścia z rządu się zbliża".

— Na sobotniej konwencji pan premier Kaczyński zapowiedział skupienie się na polityce wewnętrznej i zapowiadając ofensywę partii, zapowiedział również, że będzie prowadził tę ofensywę jako nasz lider, jako lider naszego obozu politycznego — oznajmił Dworczyk podczas poniedziałkowej rozmowy z Radio Zet.

Błaszczak nowym wicepremierem?

Radio Zet donosi też, że zastąpić miałby go obecny minister sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. Anonimowe źródła twierdzą, że do tej zmiany może dojść jeszcze w czerwcu. Zgodnie z doniesieniami, Błaszczak miałby zostać przewodniczącym nowego, utworzonego specjalnie dla Kaczyńskiego Komitetu do spraw Bezpieczeństwa Narodowego oraz wicepremierem.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka