Tusk nabija się z Kaczyńskiego na Tik-Toku. To aplikacja dla nastolatków

Donald Tusk kontra Jarosław Kaczyński. Pomysł sztabowców lidera PO.
Donald Tusk kontra Jarosław Kaczyński. Pomysł sztabowców lidera PO.
Donald Tusk nagrał pierwszy filmik na popularnej platformie młodzieżowej Tik-Tok. Przewodniczący PO wykorzystał archiwalne nagrania z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, by polemizować z tezami, stawianymi przez prezesa PiS.

Ponad 6,5 tys. "serduszek" i blisko 250 tys. wyświetleń uzyskał półminutowy filmik Donalda Tuska na Tik-Toku. Były premier ironicznie postanowił odpowiedzieć wicepremierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nagranie zatytułował "Debata Tusk vs Kaczyński. 15 lat później..".  

Zobacz: 

O to chodziło Zełenskiemu. Ważna deklaracja Scholza, Macrona i Draghiego

Dlaczego Morawieckiego nie ma w Kijowie? "Nasza kochana opozycja przegrywa z logiką"

Pożar w największym rosyjskim polu gazowym. Wstrząsające nagranie

Polemika z wykorzystaniem lapsusów Kaczyńskiego

- Dzień dobry - mówi prezes PiS. - Dzień dobry - odpowiada z uśmiechem lider PO. - Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne - pokazał przejęzyczenie Kaczyńskiego Tusk. - Nie, białe jest białe, a czarne jest czarne - ripostuje na filmiku były premier. 

Na Tik-Toku Tusk wykorzystał też wpadkę Kaczyńskiego ws. cen paliw. Ze słów szefa Zjednoczonej Prawicy wynikałoby, że rząd chce różnego rodzaju metodami sprawić, by "paliwo było droższe". - Rząd jest od tego, żeby paliwo było jak najtańsze, a nie jak najdroższe - odpowiedział autor nagrania. 


Na koniec pada kolejne zdanie Kaczyńskiego: "Jeśli poprzecie Platformę Obywatelską, pomożecie sobie, pomożecie Polsce". - A z tym się zgadzam - podsumował Tusk. Obecność lidera PO na Tik-Toku jest próbą przyciągnięcia młodszego elektoratu do opozycji. W Polsce z platformy korzysta ponad 2 mln internautów, którzy wrzucają krótkie filmiki - głównie śmieszne scenki, próby śpiewu, tańce i teledyski.  

GW

Lubię to! Skomentuj57 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka