Pożar w największym rosyjskim polu gazowym. Wstrząsające nagranie

Na polu gazowym w Urengoju w Rosji wybuchł ogromny pożar. Gazprom informuje, że sytuacja została opanowana. (fot. The Kiev Independent)
Na polu gazowym w Urengoju w Rosji wybuchł ogromny pożar. Gazprom informuje, że sytuacja została opanowana. (fot. The Kiev Independent)
Rosyjski portal pravdaurfo.ru, powołując się na informację Gazpromu podał, że na największym rosyjskim polu gazowym wybuchł pożar, spowodowany przez pęknięcie rury doprowadzającej surowiec.

Pożar największego pola gazowego w Rosji

Na polu gazowym w Urengoju, w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym w Rosji doszło do pożaru. Jest to największy tego typu obiekt w tym kraju, który w całości należy do Gazpromu. Portal pravdaurfo.ru informuje, że zdarzenie zostało potwierdzone przez sam koncern, który zaznacza, że sytuacja została opanowana.

Na miejscu doszło do pęknięcia rury na jednym z odcinków przesyłowych. Natychmiast doszło do pożaru, którego zasięg trudno jest oszacować. Gazprom zapewnia, że pożar został ugaszony tuż po godzinie 2:00 w nocy, a niespełna godzinę później zakład powrócił do normalnego funkcjonowania.

Złoże gazowe Urengoj

Portal euroweeklynews.com wskazuje, że złoże gazowe Urengoj, znajdujące się w regionie Jamalsko-Nienieckim jest drugim co do wielkości tego typu obiektem na świecie.

Serwis przypomina, powołując się na raport Interfaxu, że w sierpniu ubiegłego roku ograniczono dostawy gazociągiem jamalskim w wyniku wielkiego pożaru kompleksu gazowo-chemicznego Gazpromu w Urengoju, co odbiło się na ceny surowca na rynku. Wzrosły one bowiem o kilka procent.

RB

Czytaj dalej:

Scholz, Macron i Draghi w Irpieniu. "Świat jest po waszej stronie"

Chiny stworzą nowe bazy wojskowe? Obawy USA rosną

Tysiące polskich turystów utknęło. Lotniska w Tunezji zamknięte z powodu strajków

Kontrole w całym kraju, policja będzie dosłownie wszędzie. Nie będzie taryfy ulgowej
Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka