Scholz, Macron i Draghi w Irpieniu. "Świat jest po waszej stronie"

Przywódcy Niemiec, Francji i Włoch udali się z wizytą na Ukrainę, gdzie odwiedzili m. in. Irpień, w którym Rosja dokonywała zbrodni wojennych zabijając cywilów. (fot. PAP)
Przywódcy Niemiec, Francji i Włoch udali się z wizytą na Ukrainę, gdzie odwiedzili m. in. Irpień, w którym Rosja dokonywała zbrodni wojennych zabijając cywilów. (fot. PAP)
— W czasie wizyty w Ukrainie przywódcy Francji, Niemiec i Włoch udadzą się do miasta Irpień w obwodzie kijowskim, gdzie wojska rosyjskie dokonały masakry — poinformowała w czwartek agencja Ukrinform, powołując się na słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona. — My (przywódcy Francji, Niemiec i Włoch – przyp. red.) spotkamy się z prezydentem Zełenskim. Udamy się również na miejsce, w którym dokonano masakry. To miasto Irpień — oznajmił Macron.

W czwartek przywódcy Niemiec, Francji i Włoch składają wizytę w Ukrainie, gdzie odwiedzono także Irpień, w którym doszło do zbrodni wojennych. Prezydent Francji oznajmił, że chciałby zapewnić Ukraińców o wsparciu ze strony Europy.

— Chciałbym wysłać Ukraińcom sygnał wsparcia i europejskiej jedności — oznajmił Macron.

Jak poadła agencja dpa, w Irpieniu, czterej europejscy przywódcy zostali oprowadzeni po ruinach miasta przez pełnomocnika prezydenta Ukrainy ds. integracji europejskiej Ołeksija Czernyszowa — podała agencja informacyjna dpa.

"Bezsensowna przemoc"

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz cytowany przez agencje dpa, podkreślił, że całe miasto zostało zniszczone, choć nie było w nim celów wojskowych.

— To dużo mówi o brutalności rosyjskiej agresji, której celem jest po prostu zniszczenie i podbój — oznajmił Schol. Dodał, że Irpień jest bardzo ważnym sygnałem, że coś trzeba zrobić.

— To straszna wojna. Rosja prowadzi ją z ogromną brutalnością, nie zwracając uwagi na ludzkie życie. To musi się wreszcie skończyć — powiedział szef niemieckiego rządu.

— Świat jest po waszej stronie — przekazał przedstawicielom władz Irpienia włoski premier Mario Draghi. 

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka