Strzelanina podczas parady z okazji Dnia Niepodległości na przedmieściach Chicago

Highland Park, fot. Screenshot/ABC 7
Highland Park, fot. Screenshot/ABC 7
Nieznany sprawca zaczął strzelać w poniedziałek na trasie parady z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości w Highland Park na przedmieściach Chicago. Najnowsze dane mówią o 6 zabitych i 24 hospitalizowanych. Policja poszukuje sprawcy, który został określony jako 18-20 letni mężczyzna.

Policja poszukuje sprawcy

"Policja Highland Park reaguje na incydent w centrum Highland Park. Fourth Fest (parada z okazji święta) została odwołana" - napisały władze miasta na Facebooku.

Reporter Chicago Sun-Times widział koce przykrywające trzy zakrwawione ciała i pięć innych osób rannych i zakrwawionych w pobliżu trybuny przeglądowej parady. Kilku świadków powiedziało, że słyszało wiele strzałów. Jeden świadek powiedział, że naliczył ponad 20 strzałów.

Funkcjonariusz miejskiej policji Chris Covelli przekazał, że sprawca ataku to biały mężczyzna w wieku 18-20 lat z "dłuższymi czarnymi włosami". Motyw jego działań nie jest znany. Sprawca wciąż jest poszukiwany, policjanci znaleźli jego karabin.

Na paradzie wybuchła panika

Jest to okolica z dużą populacją żydowską, wiele osób uczestniczyło w paradzie, ale nie wiadomo, czy to był motyw sprawcy.

O tym, że są zabici poinformował też kongresmen Brad Schneider, który brał udział w wydarzeniu. "Ja i mój zespół zbieraliśmy się na starcie parady, kiedy rozległy się strzały. (...) Słyszę o zabitych i rannych" - napisał na Twitterze polityk Demokratów.

Jak przekazał lokalny oddział telewizji ABC, postrzelonych zostało kilka osób, a sprawca mógł strzelać z dachu budynku.

Według świadków cytowanych przez "Chicago Sun-Times", strzały padły ok. 10 minut po rozpoczęciu imprezy o godz. 10 czasu lokalnego (godz. 17 w Polsce). Sprawca miał oddać serię 20-25 strzałów, uczestnicy parady rozbiegli się w panice.

ja


Czytaj także:

"Musicie dorwać tego psa!" Polak rozkazał zlikwidować holenderskiego dziennikarza

Niewykorzystane środki na szczepionki przeciw COVID-19 idą na pomoc dla Ukrainy

Koniec dyplomatycznej kariery ukraińskiego ambasadora w Berlinie?

Przełom w relacjach Polski z Izraelem? Andrzej Duda o listach uwierzytelniających
Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka