Stanisław Żaryn poinformował o zatrzymaniu przez ABW Piotra U., podejrzanego o nawoływanie w mediach społecznościowych do zabójstwa prezydenta i premiera. (fot. PAP)
Stanisław Żaryn poinformował o zatrzymaniu przez ABW Piotra U., podejrzanego o nawoływanie w mediach społecznościowych do zabójstwa prezydenta i premiera. (fot. PAP)

ABW zatrzymała Piotra U., podejrzanego o nawoływanie do zabójstwa prezydenta i premiera

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
W poniedziałek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował o zatrzymaniu przez ABW w Bełchatowie Piotra U., który miał nawoływać w mediach społecznościowych do zabójstwa prezydenta i premiera. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu.

Obrażał prezydenta i premiera

Jak podano, mężczyzna publikował na Facebooku obraźliwe i wulgarne wypowiedzi zawierające fałszywe stwierdzenia skierowane w stronę prezydenta Andrzeja Dudy. Piotr U. nawoływał również w mediach społecznościowych do zabójstwa prezydenta i premiera, a także funkcjonariuszy policji. 13 czerwca wszczęto śledztwo w tej sprawie.

Piotr U. z zarzutami

— Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów publicznego pochwalania zbrodni zabójstwa w celu wyniszczenia określonych grup etnicznych, nawoływania do zabójstwa Prezydenta RP, urzędującego Prezesa Rady Ministrów i funkcjonariuszy policji, a także znieważenia Prezydenta RP — przekazał Żaryn.

Piotr U. nie przyznał się jednak do postawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna wyjaśnił, że wyraził jedynie swoje poglądy i nikogo nie obrażał. W konsekwencji sąd zdecydował, ze podejrzany trafi do tymczasowego aresztu na trzy miesiące

Trwa śledztwo

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Zamiejscowy w Łodzi Delegatury ABW w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. Piotr U. jest pierwszym podejrzanym w tej sprawie. 


RB

Czytaj też:

Ceny szybują w górę. Szczyt podwyżek dopiero przed nami. Prognozy dot. inflacji

Gerhard Schroeder stawia sprawę jasno. Będzie dalej przyjaźnić się z Putinem

Ukraińcy zaatakowali rosyjską bazę wojskową. "Zaczyna się u nich prawdziwa panika"

Spytali mistrzynię Wimbledonu o Putina. Jedno zdanie wprawiło w osłupienie cały świat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo