Nowy sondaż wyborczy. Zjednoczona Prawica zdecydowanym liderem

Z sondażów wynika, że Koalicja Obywatelska otrzymała 39. proc poparcie. Źródło: PAP
Z sondażów wynika, że Koalicja Obywatelska otrzymała 39. proc poparcie. Źródło: PAP
Z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl wynika, że gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to 39 proc. badanych deklarujących udział w wyborach zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę. Drugie miejsce osiągnęłaby Koalicja Obywatelska z 26 proc. Na kolejnym miejscu jest Polska 2050, na którą zagłosowałoby 11 proc. Po 9 proc. zebrałyby Konfederacja i Lewica.

Według sondażu, poniżej progu wyborczego byłyby PSL z 4 proc. poparciem i Kukiz'15 z poparciem 1 proc. Porozumienie ma w tym sondażu 0 proc. poparcia. "Inne ugrupowanie" wybrałby 1 proc. zdecydowanych wyborców.

Sondaż wyborczy. Zjednoczona prawica zyskała 2 proc. 

Zjednoczona Prawica zyskała 2 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem, Polska 2050 i Lewica zyskały po jednym punkcie procentowym, Koalicja Obywatelska i Konfederacja utrzymały notowania, Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz‘15 i Porozumienie straciło po jednym punkcie procentowym.

Sondaż parlamentarny. Spadek deklarowanej frekwencji   

Deklarowana frekwencja to 57 proc. - o 2 pkt. proc. mniej niż w poprzednim badaniu.

Z sondażu wynika, że "zdecydowanie" wzięłoby udział w wyborach 44 proc. badanych, a "raczej" zagłosowałoby 13 proc.

"Zdecydowanie" nie poszłoby do wyborów 18 proc. badanych, a 17 proc. wybrało odpowiedź "raczej nie", w sumie nie wzięłoby udziału w wyborach 35 proc. ankietowanych. 8 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć", czy chcieliby pójść na głosowanie.

Sondaż Social Changes zrealizowano przez internet metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania próbie 1073 Polaków od 8 do 11 lipca.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka