Lech Wałęsa podpadł Rosjanom. "Pięć milionów dolarów albo euro za jego głowę!"

W rosyjskim programie "60 minut" zaproponowano wystawienie za Lechem Wałęsą międzynarodowego listu gończego. To efekt jego wypowiedzi we francuskiej telewizji, gdzie stwierdził, że populacja Rosji powinna wynosić nie więcej niż 50 milionów osób. (fot. You
W rosyjskim programie "60 minut" zaproponowano wystawienie za Lechem Wałęsą międzynarodowego listu gończego. To efekt jego wypowiedzi we francuskiej telewizji, gdzie stwierdził, że populacja Rosji powinna wynosić nie więcej niż 50 milionów osób. (fot. You
W ostatnim czasie Lech Wałęsa mocno podpadł Kremlowi. W konsekwencji propaganda rosyjska grozi mu wystawieniem za nim listu gończego i wsadzeniem do więzienia. — Pięć milionów dolarów albo euro za jego głowę! — powiedział jeden z komentatorów w rosyjskim programie "60 minut".

W programie "60 minut" emitowanym w rosyjskiej telewizji Rossija 1 rozmawiano m. in. o niedawnym wywiadzie Lecha Wałęsy dla francyskiej telewizji. Były prezydent Polski powiedział wówczas, że "Rosja anektowała 60 narodów i dobrze by było, żeby populacja była zredukowana do 50 mln".

Oburzenie w Rosji po słowach Wałęsy

W programie sporo czasu poświęcono na omówienie tematów dotyczących Polski. Rozmawiano m. in. o relacjach Warszawy i Kijowa oraz o Lechu Wałęsie, któremu grożono więzieniem.

— Prawdziwym nazistą objawił się były prezydent Polski, Lech Wałęsa – powiedziała dziennikarka.

— Wystąpił z godną Hitlera inicjatywą, proponując skrócenie populacji Rosji do 50 milionów ludzi — mówiła prowadząca.

Jej zdaniem, według Lecha Wałęsy idealnym scenariuszem byłoby zorganizowanie przez Zachód "powstania, mobilizując zamieszkujące Rosję narody". — Aby Rosja rozpadła się na wiele drobnych księstw, czyli laureat Pokojowej Nagrody Nobla otwarcie nawołuje do ludobójstwa oraz wzniecenia krwawej wojny domowej — stwierdziła dziennikarka.

Zebrani goście nazywali byłego prezydenta Polski "łajdakiem" oraz stanowczo twierdzili, że Wałęsa "zasługuje na osąd".

List gończy i nagroda za głowę Wałęsy?

Jeden z komentujących zaproponował, by rosyjskie służby "wszczęły postępowanie" wobec Wałęsy. Stwierdził, że konieczne jest wystawienie za nim międzynarodowego listu gończego za "nawoływanie do ludobójstwa".

Jeden z prowadzących zauważył, że Rosja nie może liczyć na międzynarodowe prawo i zaproponował porwanie.

Odpowiedział na to jeden z komentatorów, który stwierdził, że za Wałęsą powinno się wystawić list gończy o treści: "Poszukiwany. Pięć milionów dolarów albo euro za jego głowę! Dla dowolnego Europejczyka, który go przyprowadzi".

Pomysł ten spotkał się w programie z dużą aprobatą. Po chwili jeden z gości stwierdził, że jest to zbyt wysoka kwota i wystarczyłoby sto dolarów.

Materiał z rosyjskiej telewizji omówiła autorka kanału w Andromeda w serwisie YouTube.RB

Czytaj także:

Katastrofa ukraińskiego samolotu w Grecji. Przewoził niebezpieczny ładunek

TVP zrywa współpracę z księdzem Andrzejem Dębskim. Prowadził program dla dzieci

KE ma pomysł na kryzys energetyczny - obniżcie temperaturę w domach

Nadeszły ciężkie czasy. Znany psycholog tłumaczy, jak radzić sobie ze stresem

Lubię to! Skomentuj141 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka