TVP zrywa współpracę z księdzem Andrzejem Dębskim. Prowadził program dla dzieci

Ks. Andrzej Dębski prowadził w Kurii Białostockiej program "Rozmowy na dachu", fot. YouTube
Ks. Andrzej Dębski prowadził w Kurii Białostockiej program "Rozmowy na dachu", fot. YouTube
Rzecznik białostockiej kurii, który został zawieszony po tym, jak "Gazeta Wyborcza" ujawniła jego skandaliczną korespondencję z kobietą, prowadził w TVP program dla dzieci "Ziarno". Telewizja Polska natychmiast zerwała współpracę z ks. Andrzejem Dębskim.

Ks. Andrzej Dębski prowadził program "Ziarno"

Okazało się, że wśród nagrań i wpisów, które ksiądz Dębski - rzecznik białostockiej kurii i gwiazda lokalnego oddziału TVP - przesyłał na Messengerze nieznanej mu internautce Oli, znajdują się również filmy nagrane podczas kręcenia programu dla dzieci "Ziarno". Duchowny w otoczeniu dzieci, które machają mówi, że "pozdrawia ciocię Olę".

Ksiądz wysyłał do kobiety wulgarne seksualne propozycje przez internet. Jest reakcja kurii

TVP zrywa współpracę

"Redakcja Audycji Katolickich TVP wyraża oburzenie skandalicznym zachowaniem ks. Andrzeja Dębskiego i decyduje o natychmiastowym zakończeniu współpracy przy programie Ziarno i innych produkcjach, a także o wycofaniu z emisji odcinków Ziarna oraz wszelkich materiałów z jego udziałem - czytamy we wpisie".


Do sprawy odniosła się również Paulina Guzik, dziennikarka redakcji katolickiej TVP. "Bardzo współczuję kobiecie,która otrzymywała obsceniczne wiadomości od ks. Andrzeja Dębskiego. Nasza redakcja Religia TVP, jak i Archidiecezja Białostocka błyskawicznie zareagowały na publikację GW, odsuwając go od wszelkich programów i zadań. Produkcje z jego udziałem zostają usunięte z anten" - poinformowała.

Publiczny nadawca usunął także z mediów społecznościowych wszystkie materiały z udziałem ks. Dębskiego, w tym nagrania z programu "Ziarno".


Kuria natychmiast zawiesiła rzecznika

"Osobiście mam nadzieję i wierzę, że sprawa zostanie wyjaśniona do samego końca odpowiednimi dochodzeniami, a skrzywdzona będzie objęta opieką. Z pewnością potrzebny jest znacznie silniejszy system prewencji w diecezji, szybka reakcja abp Guzdka daje nadzieję, że tak się stanie" - dodała Guzik.

Kuria Metropolitalna Białostocka w związku z ukazaniem się informacji medialnych dotyczących ks. Andrzeja Dębskiego, decyzją abp. Józefa Guzdka, metropolity białostockiego, natychmiast zawiesiła rzecznika w wykonywaniu powierzonych mu zadań w archidiecezji białostockiej - czytamy w oświadczeniu.

ja

Czytaj także:

Nadeszły ciężkie czasy. Znany psycholog tłumaczy, jak radzić sobie ze stresem

Rosja przechodzi do kolejnego etapu. Wywiad Ukrainy zauważył niepokojące działania

Koronawirus znalazł nowy sposób. Centaurus nie jest wcale słabszy od Omikrona

Spytali Morawieckiego o słowa Ziobry. Wymowna riposta premieraLubię to! Skomentuj115 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo