Ksiądz wysyłał do kobiety wulgarne seksualne propozycje przez internet. Jest reakcja kurii

Niedawno ks. Dębski chwalił się 21. rocznicą przyjęcia święceń kapłańskich. Fot. Facebook/Andrzej Dębski
Niedawno ks. Dębski chwalił się 21. rocznicą przyjęcia święceń kapłańskich. Fot. Facebook/Andrzej Dębski
Metropolita białostocki abp Józef Guzdek natychmiast zawiesił ks. Andrzeja Dębskiego w wykonywaniu powierzonych mu zadań w archidiecezji białostockiej. Powodem jest ujawnienie obscenicznej korespondencji duchownego z kobietą przez lokalny oddział "Gazety Wyborczej".

Obrzydliwe filmy wysyłał przez internet

Dziennik opisał, że posiada kilka nagrań i szereg obscenicznych wiadomości, które ksiądz przesyłał na Messengerze nieznanej bliżej mu internautce. Ich treść jest szokująca. "Będziesz suką do spełniania moich poleceń, zachcianek. A będzie ich dużo", "Sekretarz dziś zaprasza na saunę... odmówiłem... oszczędzam nasienie [...] Poczekaj, będziesz pierwszą kobietą w historii wyr... w gabinecie metropolity białostockiego [...]  Ty cały czas myślisz, że to jest tylko zabawa. Będę jeździł po tobie jak po szmacie. Będziesz biedna, będziesz poniżana, wykorzystywana. Ymm, zobaczysz, co cię będzie jeszcze czekało" - ujawnia gazeta.

Zobacz:  W popularnym dyskoncie zabrakło nawet octu. Ludzie nie mogą uwierzyć, co się dzieje

Duchowny wysyłał kobiecie także nagrania z planu programu dla dzieci Ziarno w TVP, w którym był przez chwilę prowadzącym, w których "pozdrawia ciocię Olę".

W rozmowie z dziennikarzem "Gazety Wyborczej" ksiądz Dębski nie zaprzeczył, że wysyłał wiadomości. - Nie wiem, nie mam pojęcia, co się ze mną stało, jak się to wydarzyło - tłumaczył.

Kuria zawiesza księdza

Po publikacjach medialnych nt. ks. Andrzeja Dębskiego Kuria Metropolitalna w Białymstoku wydała komunikat. "Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że w związku z ukazaniem się informacji medialnych dotyczących ks. Andrzeja Dębskiego, decyzją abp. Józefa Guzdka, metropolity białostockiego, został on natychmiast zawieszony w wykonywaniu powierzonych mu zadań w archidiecezji białostockiej". Pod oświadczeniem podpisał się ks. Ireneusz Korziński, wicekanclerz kurii.

Ks. Andrzej Dębski jest dyrektorem biura prasowego, archidiecezjalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego, kapelanem klubu Sportowego Jagiellonia Białystok i wydawcą katolickiego magazynu "Pod Twoją obronę" w TVP3 Białystok.

ja

Czytaj także:

Joe Biden jest pierwszym prezydentem USA, który to zrobił

Kontrowersyjny autor ekspertyz dla Tuska ws. Glapińskiego. Studiował w szkole KGB

Poseł Konfederacji powołuje parlamentarny zespół do powstrzymania ukrainizacji Polski

Wyjaśniła się sprawa transferu Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony
Lubię to! Skomentuj236 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo