Rosja traci śmigłowiec za 16 mln dolarów. Maszyna miała być nie do zatrzymania

Ukraińscy żołnierze z wojsk powietrznodesantowych zestrzelili rosyjski śmigłowiec Ka-52 Aligator.  Źródło: Facebook/25. Samodzielna Siczesławska Brygada Powietrznodesantowa
Ukraińscy żołnierze z wojsk powietrznodesantowych zestrzelili rosyjski śmigłowiec Ka-52 Aligator. Źródło: Facebook/25. Samodzielna Siczesławska Brygada Powietrznodesantowa
Portal Ukraińska Prawda poinformował, że ukraińscy żołnierze z wojsk powietrznodesantowych zestrzelili rosyjski śmigłowiec Ka-52 Aligator. Jak podano w komunikacie, maszyna warta jest ponad 16 mln dolarów.

Ukraińcy zestrzelili rosyjski śmigłowiec 

Zestrzelenia dokonali żołnierze z 25. Samodzielnej Siczesławskiej Brygady Powietrznodesantowej przy pomocy przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego Igła. Wojskowi powiadomili o tym na Facebooku.

Szturmowe śmigłowce Ka-52, które mają być wizytówką rosyjskiego lotnictwa śmigłowcowego, były już niejednokrotnie zestrzeliwane w niebie nad Ukrainą.


Straty Rosjan 

Według danych sztabu generalnego armii ukraińskiej z poniedziałku rano od początku rozpoczętej w lutym pełnoskalowej inwazji Rosjanie stracili w Ukrainie 222 samoloty i 188 śmigłowców.

Dodatkowo w trakcie prowadzonych działań wojennych zginęło do tej pory około 39700 rosyjskich żołnierzy.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka