Sukces sił obronnych Ukrainy po zaciętej walce. Rosja straciła znacznie więcej niż sprzęt

Na południu wciąż trwają zażarte walki pomiędzy Ukraińcami a rosyjskim najeźdźcą. Źródło: EPA/SERGEY KOZLOV
Na południu wciąż trwają zażarte walki pomiędzy Ukraińcami a rosyjskim najeźdźcą. Źródło: EPA/SERGEY KOZLOV
Na południu wciąż trwają zażarte walki pomiędzy Ukraińcami a rosyjskim najeźdźcą. Jak podało Dowództwo Operacyjne "Południe", w ostatnim czasie Siły Zbrojne Ukrainy wyeliminowały w tamtym rejonie "dziesiątki" żołnierzy wroga oraz zniszczyli dwie haubice i wiele wozów bojowych.

W komunikacie Dowództwo Operacyjne "Południe" podkreśla również, że choć sytuacja w tym rejonie kraju jest napięta, pozostaje kontrolowana przez siły obronne.

Wojna w Ukrainie. Zniszczono kolejne rosyjskie magazyny 

Siły Zbrojne Ukrainy poinformowały, że w rejonie berislawskim obwodu chersońskiego w wyniku ataku rakietowego zniszczono także dwa rosyjskie magazyny. Poza amunicją ucierpiały też haubice Msta-B i Grad oraz wozy bojowe. W tym ukraińskim ataku śmierć poniosło z kolei "dziesiątki" żołnierzy wroga.

"30 lipca samolot szturmowy Sił Powietrznych uprzejmie +podziękował+ okupantom" – skomentowały Siły Zbrojne Ukrainy.

Wojna w Ukrainie. Kłopoty logistyczne Rosjan 

W piątek amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) podał, że ukraińskie wojska zaatakowały w środę po raz trzeci w ciągu 10 dni leżący w pobliżu drogowy most Antonowski i prawdopodobnie nie nadaje się on już do użytku. 25 lipca amerykański think tank Instytut Badań nad Wojną (ISW) przekazał, że Ukraińcy uszkodzili również dwa pozostałe mosty wiodące do Chersonia, co może utrudnić najeźdźcom dostarczanie sprzętu wojskowego do tego miasta.

Miasto Chersoń i niemal cały obwód chersoński znajdują się pod rosyjską okupacją od początku marca. Od kwietnia władze ukraińskie i media informowały, że trwają przygotowania do przeprowadzenia tzw. referendum w sprawie przyłączenia tych obszarów do Rosji lub utworzenia zależnej od Moskwy tzw. Chersońskiej Republiki Ludowej. 

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj49 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka