Sondaż. PiS niezmiennie na czele, jedna partia zaskoczyła wynikiem

Na PiS-Zjednoczoną Prawicę głosowałoby 36,6 proc. badanych zdecydowanych pójść na wybory. Źródło: flickr.pl
Na PiS-Zjednoczoną Prawicę głosowałoby 36,6 proc. badanych zdecydowanych pójść na wybory. Źródło: flickr.pl
Na PiS-Zjednoczoną Prawicę głosowałoby 36,6 proc. badanych zdecydowanych pójść na wybory – wynika z sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl. Koalicja Obywatelska otrzymała z kolei 26,4 proc. poparcia wśród ankietowanych, na lewicę głosowałoby 11,6 proc., na Polskę 2050 – 9,5 proc, na PSL-KP – 7,1 proc. i na Konfederację 6,9 proc.

Poniżej 5 proc. głosów otrzymałoby Kukiz'15 z poparciem 1,5 proc. i inne ugrupowania, które wskazało 0,4 proc. badanych deklarowali udział w głosowaniu.

Sondaż. 203 miejsca w Sejmie dla PiS-ZP

Z sondażu wynika, że frekwencja wyniosłaby 55 proc.

Według Estymatora wyniki sondażu przeliczone na głosy w Sejmie dałyby Prawu i Sprawiedliwości-ZP 203 miejsca, KO (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) 133, Lewicy (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) 45, Ruchowi Szymona Hołowni Polska 2050 - 38, a Polskiemu Stronnictwu Ludowemu- Koalicji Polskiej - 22 i Konfederacji - 18 miejsc.

Sondaż Estymatora 

Badanie przeprowadzono 28-29 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1022 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych (CATI). Jak zaznacza Estymator, w prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jaką partię w wyborach do Sejmu oddadzą głos.

Pytanie badawcze brzmiało: "Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na którą z poniższych partii bądź koalicji partii, oddałby Pan/Pani swój głos".

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj69 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka