Glapiński w głośnym wywiadzie ostrzega przed Tuskiem. "Chcą obalić rząd"

Prezes NBP Adam Glapiński ostrzega w wywiadzie dla "Sieci" przed planem Niemiec polegającym na budowie państwa europejskiego i złamaniu oporu Polaków. (fot. NPB)
Prezes NBP Adam Glapiński ostrzega w wywiadzie dla "Sieci" przed planem Niemiec polegającym na budowie państwa europejskiego i złamaniu oporu Polaków. (fot. NPB)
Prezes NBP Adam Glapiński udzielił wywiadu w najnowszym numerze "Sieci". Wypowiedział się w nim m. in. na temat działań opozycji mających na celu obalenie rządu. — To dzieje się teraz i tutaj. Obalić rząd, wprowadzić Polskę do strefy euro, podpisać się pod pomysłem państwa europejskiego. Taki jest ich plan. Z tym planem został wysłany do Polski Donald Tusk (…) — przekonuje szef banku centralnego.

Prezes NBP Adam Glapiński stwierdził w wywiadzie, że Donald Tusk został "wysłany do Polski" w celu realizacji planu Niemiec, który zakłada obalenie polskiego rządu - opisuje w "zajawce" wywiadu tygodnik "Sieci". 

Glapiński: Próba tworzenia atmosfery anarchii, chaosu

— To świadoma próba tworzenia atmosfery anarchii, chaosu, że coś się wali, że kryzys nas przewróci. Tymczasem kraj się rozwija, PKB rośnie – mówi prezes Narodowego Banku Polskiego. 

— Zastanawiałem się, dlaczego Donald Tusk zaatakował mnie i Narodowy Bank Polski. (…) zrozumiałem, że (…) szkodliwy dla Polski atak na bank centralny musi mieć jakieś głębsze przesłanie, jakiś plan. I tu chodzi o zrealizowanie niemieckiego planu – obalenia rządu Prawa i Sprawiedliwości, ustanowienia jakiegoś „rządu Tuska” (bo niekoniecznie on musi być premierem) i wprowadzenia nas do strefy ERM II, czyli związania złotego z euro trwałym kursem, co byłoby przedsionkiem do wprowadzenia euro.

Prezes NBP uważa również, że nowy rząd Niemiec planuje budowę państwa europejskiego, a jego pierwszym elementem ma być przełamanie oporu Polski.

— W oficjalnym programie nowego rządu niemieckiego jest przecież budowa państwa europejskiego. Coś musi być pierwszym elementem tego planu. To przełamanie oporu Polski — twierdzi Glapiński.

"To nie są patrioci, to konformiści"

Prezes NBP twierdzi także, że są osoby, które walczą o realizację obcych interesów.

— Polacy realizujący plany obcych państw kosztem Polaków – ich poziomu życia, bezpieczeństwa, niepodległości. To nie są patrioci, to konformiści. (...) To dziś elity Platformy Obywatelskiej, ta reprezentacja w Parlamencie Europejskim to często pierwsi sekretarze komunistycznego PZPR będącego agenturą sowiecką w Polsce (…). Polscy komuniści zawsze byli wynarodowieni, zawsze służyli komuś silniejszemu, dziś odnaleźli nowego protektora w oligarchii unijnej pod wodzą Niemiec — mówił Glapiński.

 

Okładka z prezesem Narodowego Banku Centralnego wzbudziła ogrom emocji w mediach społecznościowych. 


RB

Czytaj: 

To już dziś. Wielki dzień dla PKN ORLEN i Lotosu

Pierwszy transport zboża z portu w Odessie od wybuchu wojny

Morawiecki zachęca do skorzystania z rządowej pomocy. "Składajcie wnioski!"

Lubię to! Skomentuj104 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka