Maria Szukszyna, fot. Instagram
Maria Szukszyna, fot. Instagram

Córka aktorki, która wystąpiła w polskim serialu wytoczyła walkę ukraińskim piosenkom

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Rosyjska aktorka i prezenterka telewizyjna Maria Szukszyna próbuje na swój sposób walczyć z wrogami Rosji. Wezwała swoich rodaków do pisania donosów na tych, którzy słuchają utworów ukraińskich piosenkarzy. Poinformowała o tym gazeta "Komsomolskaja Prawda".

Ukraińska muzyka na moskiewskich statkach

Jak twierdzi Szukszyna, "zaniepokojeni Rosjanie" zwrócili się do niej ze skargą, ponieważ w lipcu na statkach pływających po Moskwie głośno słuchano piosenek Wierki Sierdiuczki i Sofii Rotaru.

Zobacz:  Pelosi na Tajwanie. Chińska armia ogłasza niepokojące informacje

"W ostatnią sobotę natknęliśmy się na obrzydliwe widowisko - statki pływające po rzece Moskwie w centrum. Z pokładów bije wszelkiego rodzaju rozrywkowa muzyka pop. Ludzie tańczą. I wszystko jest OK, ale taniec do Serdiuczki i "Czerwonej Ruty" wygląda jak kpina" - napisała. "Dla kogoś taniec do Serdiuczki, w zasadzie, mógłby być prowokacyjną dyskryminacją wizerunku rosyjskiego mężczyzny" - Szukszyna zacytowała wiadomość od swoich fanów.

"W warunkach wojennych proponuję zwrócić się do federalnej służby bezpieczeństwa" - podkreśliła Szukszyna i podziękowała "nieobojętnym" za czujność i "obywatelskie stanowisko".

Córka aktorki z "Ballady o Januszku"

Maria Szukszyna (1967)  to rosyjska aktorka i prezenterka telewizyjna. Otrzymała tytuł Honorowego Artysty Federacji Rosyjskiej (2008). Jest najstarszą córką aktorki Lidii Fiedosiejewej-Szukszyny, która w Polsce zagrała Genowefę (Gienię) Smoliwąs w serialu "Ballada o Januszku" z 1988 r., oraz aktora, reżysera filmowego i pisarza Wasilija Szukszyny.

W marcu 2022 podpisała apel popierający inwazję militarną Rosji na Ukrainę.

ja

Czytaj także:

Rosjanie uwięzili amerykańską koszykarkę. O co chodzi w sprawie Brittney Griner?

Ile wyrzutni HIMARS potrzebuje Ukraina, by uzyskać przewagę nad Rosją?

Nancy Pelosi na Tajwanie. "Trwa gra o wiarygodność amerykańską w Azji"

Problemy krajów Trójmorza. Nadchodzi kryzys motoryzacyjny

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka