Bogusław Linda o walce o równe prawa. Słowa aktora wywołały burzę

Bogusław Linda był gościem festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Źródło: commons.wikimedia.org
Bogusław Linda był gościem festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Źródło: commons.wikimedia.org
Bogusław Linda był gościem festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Aktor został zapytany o kobiece ruchy w kinie. Odpowiedź była dość zaskakująca, a po wszystkim w mediach społecznościowych wylała się fala krytyki na Lindę. "Boguś, +co ty ku**a wiesz+ o feminizmie?" – zapytała pisarka Manuela Gretkowska.

Linda: równe prawa to totalna głupota 

Bogusław Linda został zapytany podczas festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu, co sądzi o kobiecych ruchach w kinie. Aktor przyznał, że Agnieszka Holland jest "bardzo prawą i ostrą kobietą", jednak irytuje go jej działanie mające na celu wyrównywanie szans.

— Sądzę, że to jest totalna głupota. To jest coś takiego jak w Stanach Zjednoczonych, że przy Oscarze muszą być nominacje dla kobiet i muszą być nominacje dla Murzynów, czarnych, czy ch**, nie wiem, jak tam się ich nazywa, nie wiem, jak poprawnie politycznie mówić. Dlaczego? Wolność polega na tym, że nie musimy wymuszać, żeby jakaś kobieta musiała być na liście nominowanych – powiedział. 

– Nie musimy wymuszać (na Oskarach - red.), żeby jakaś kobieta musiała być. Jak będzie dobra to ok, ale jeżeli jest słaba to po co ją wrzucać(...). Jeżeli nie jesteśmy szowinistami, to po co jest podział na kobiety i mężczyzny? Ja uważam, że ku**a niczym się nie różnimy, więc po ch** ten podział – dodał Linda. 

"Boguś, +co ty ku**a wiesz+ o feminizmie?"

W sieci po słowach aktorach wylała się fala komentarzy. Wypowiedź Lindy skomentowała m.in. pisarka Manuela Gretkowska, która nie kryła oburzenia. 

"Boguś, +co ty kurwa wiesz+ o feminizmie? +Moje polowania, moje żeglowanie, moje nurkowanie, moje skoki spadochronowe+ - prężył muskulaturę ego Boguś Linda wyliczając swoje umiejętności komandosa na wrocławskim festiwalu filmowym. Jakby zatrzasnął się w klatce filmowej +Psów+ lat 90-tych, z przeterminowaną, machowską wyższością wobec kobiet i mniejszości" – napisała Gretkowska na Facebooku. 


Dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska przy tej okazji postanowiła napisać o błędnym utożsamianiu aktorów z granymi przez nich postaciami. 

"Nie wierzmy w ich wizerunek ekranowy. Dorośnijmy. Zacznijmy myśleć, widzieć a nie tylko bezmyślnie gapić się. I nie zadawajmy im zbyt trudnych pytań, a już na pewno przestańmy mieć złudzenia co do tak zwanej wartości ich wypowiedzi. Król jest nagi. Przaśny. Gada tylko o dupach. Wcale nie jest taki +amerykański+. Życie. Nigdy nie było inaczej. Nie wymagajmy rzeczy niemożliwych. Na przykład podążania za zmianami. Dorośnijmy" – zaapelowała dziennikarka. 


MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj103 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura