Po skażeniu Odry w sieci rozpętała się burza. Na rząd sypią się gromy

Strażacy ustawiają specjalną zaporę, której zadaniem będzie zatrzymywanie śniętych ryb płynących z nurtem Odry, 12 bm. w miejscowości Widuchowa. fot. PAP/Marcin Bielecki
Strażacy ustawiają specjalną zaporę, której zadaniem będzie zatrzymywanie śniętych ryb płynących z nurtem Odry, 12 bm. w miejscowości Widuchowa. fot. PAP/Marcin Bielecki
Politycy opozycji mocno krytykują rząd w sprawie katastrofy ekologicznej na Odrze. W mediach społecznościowych nie brakuje komentarzy i zarzutów, że działania rządzących są spóźnione oraz żądań kolejnych dymisji.

Od kilku tygodni obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół biegu rzeki. 12 sierpnia został wprowadzony zakaz wstępu do Odry w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i w dolnośląskim. Trwa oczyszczanie rzeki z truchła ryb, co jest konieczne, by nie pogłębiły się skutki tej katastrofy ekologicznej.

Opozycja uderza w rząd. "Zamordowaliście Odrę"

Dramatyczna sytuacja wywołała spore poruszenie w całym kraju. Politycy opozycji w licznych komentarzach w mediach uderzają w rząd i trzeba przyznać, że lepszego momentu na surową i zasłużoną krytykę obozu władzy mieć nie będą. 

Niektórzy politycy opozycji nie przebierali w słowach. Na bardzo mocne porównanie zdobył się lider PO Donald Tusk, który porównał partię rządzącą do "rtęci".

Poseł Platformy Michał Szczerba również zdecydował się na mocny przekaz, który wzywa do dymisji premiera Morawieckiego.„@MorawieckiM tylko za to powinien Pan jutro złożyć dymisję. Zamordowaliście Odrę! #PiSzkodnicy#Odra” – napisał na Twitterze Szczerba.

„Jedyne co Morawiecki ma do zaproponowania ws. Odry, to... atak na opozycję, za to, że ta dostrzegła problem na tygodnie przed nim. 1 miejsce na podium Olimpiady Hipokryzji” – a tak komentował sprawę Marcin Kierwiński z PO.

Nie tylko PO. Politycy innych partii opozycyjnych krytycznie o rządzie ws. Odry

Politycy innych partii także nie zostawili suchej nitki na rządzących. Wśród komentarzy Lewicy pojawił się nawet wniosek o kontrolę NIK i określenie obozu władzy jako "patorząd".

Swoje trzy grosze dorzucił także Krzysztof Bosak z Konfederacji. "Problem z Odrą może być szerszy niż jednorazowe skażenie: brak zgody z Niemcami co do tego co robić z Odrą, prace inżynierskie nad regulacją rzeki, niski poziom i wysoka temperatura wody, pogłębianie uwalniające stare zanieczyszczenia i cały czas trwające spuszczanie ścieków…" - czytamy we wpisie.

SW

Czytaj dalej:

Prawdziwego wpływu rosyjskiej propagandy na co dzień nie widzimy. Rosja ma konkretny plan

Strzelanina w Australii. Chwile grozy, na lotnisku mogło dojść do tragedii

Glapiński o przyszłości Tuska. Szef NBP wróży wielką karierę liderowi PO

Lubię to! Skomentuj172 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka