To nie koniec eksplozji na Krymie. Ukraińcy uderzyli w kolejną bazę Rosjan

Kolejny wybuchy na Krymie na lotnisku wojskowym we wsi Hvardiiske. (fot. Twitter)
Kolejny wybuchy na Krymie na lotnisku wojskowym we wsi Hvardiiske. (fot. Twitter)
Rosyjskie media informują o kłębach czarnego dymu nad lotniskiem wojskowym we wsi Hvardiiske na okupowanym przez Rosję Krymie - zaledwie 22 km od Symferopola. Na miejscu słychać było wybuchy. To już drugi, prawdopodobny kontratak ukraiński we wtorek na pozycje okupanta w anektowanym terytorium.

Kolejny wybuchy na Krymie

Informację o wybuchach i kłębach dymu nad lotniskiem w Hvardiiske potwierdzają także miejscowi mieszkańcy. Zdaniem świadków eksplozje słychać było na terenie bazy wojskowej.

Według źródła lokalne departamenty wojskowe i organy ścigania zakładają, że może to być atak małego bezzałogowego statku powietrznego, który uderzył w magazyn amunicji.

— Eksplozje są słyszalne w pobliżu lotniska wojskowego we wsi Hvardiiske na Krymie. Widać też kłęby czarnego dymu. Na miejscu służby sprawdzają teren w celu sprawdzenia teorii o możliwym ataku z drona — podał portal NEXTA na Twitterze.

Informację przekazał też Anton Heraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy.

— W pobliżu bazy lotniczej we wsi Hvardsiiske, w regionie Symferopolu słychać eksplozje i widać czarny dym — napisał na Twitterze.

W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania ukazujące ewakuację ludzi z Symferopola.


Kolejne straty Rosjan

Dziennikarz Christo Grozev ("Bellingcat") przekazał, że w bazie lotniczej znajdowało się 12 samolotów SU-24M i 12 SU-25SM. Lotnisko było częścią rosyjskich sił morskich.

— Rosyjskie media informują o nowym pożarze w bazie lotniczej na Krymie. Tym razem w Hvardiiske. Znajdowało się tam 12 samolotów Su-24M i 12 Su-25CM. Były one związane z rosyjską marynarką wojenną - czytamy. 

 

We wtorek rano doszło też do eksplozji w rejonie Dżankoj, gdzie płonął skład amunicji Rosjan. Najbardziej donośny był niedawny wybuch w bazie wojskowej w Saki - kilkanaście kilometrów dalej kamery zarejestrowały ludzi, uciekających w popłochu z plaży. 


RB

Czytaj: 

W Szkocji przyjęto prawo nakazujące bezpłatny dostęp do produktów menstruacyjnych

Skażona Odra. Śnięte ryby dotarły do Szczecina

Szybciej powstanie nowe przejście graniczne z Ukrainą. Podano termin

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka