Szybciej powstanie nowe przejście graniczne z Ukrainą. Podano termin

Przejście graniczne w Medyce. Fot. Straż Graniczna/zdj. ilustracyjne
Przejście graniczne w Medyce. Fot. Straż Graniczna/zdj. ilustracyjne
W przyszłym roku przed wakacjami Polska i Ukraina otworzą nowe przejście graniczne Niżankowicach-Malhowicach. Pierwotnie inwestycja miała zostać sfinalizowana w 2025 roku.

O nowym przejściu granicznym z Ukrainą informowali na wspólnej konferencji szef KPRM Michał Dworczyk, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz szef resortu infrastruktury Ukrainy Oleksandra Kubrakowa. 

Zobacz: 

Mocny wybuch na Krymie. Samozwańczy premier już jedzie w okolice eksplozji

Tak działa rosyjska propaganda. Obrała za cel zdjęcie Andrzeja Dudy

Niespodziewany rekwizyt w plecaku. Kontrolerzy na polskim lotnisku mogli się zdziwić

Przejście w Niżankowicach-Malhowicach 

- Dobrą informacją, którą mamy dzisiaj do przekazania jest ta, że kolejne przejście graniczne między Polską a Ukrainą, którego otwarcie było zaplanowane na rok 2025, dzięki decyzjom pana premiera Mateusza Morawieckiego, ministrów właściwych, przede wszystkim pana ministra Andrzeja Adamczyka, zostanie otwarte za niecały rok, przed wakacjami; w 2023 roku powinniśmy uruchomić przejście w Niżankowicach-Malhowicach - przekazał Dworczyk. 

Według współpracownika premiera Mateusza Morawieckiego, "zwiększy to dalsze możliwości wymiany towarowej i osobowej między Polską a Ukrainą". 

- Otwieramy kolejną linię modernizowanego przejścia, od jutra będzie działał nowy terminal autobusowy. Przypominam spotkanie, jakie odbyło się tutaj przed niecałymi 2 miesiącami, od tego czasu bardzo dużo się tutaj zmieniło. Nie przestajemy, głównym celem jest zwiększenie wymiany towarowej między naszymi krajami oraz zwiększenie komfortu przekraczania granicy dla naszej obywateli - chwalił inicjatywę Kubrakow. 

- Widzimy, że wymiana towarowa i ruch osobowy zwiększa się co chwila, co pokazuje, że wcześniej infrastruktura przejść nie odpowiadała wymaganiom - dodał. 

GW

Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka