Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych.
Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych.

Najnowszy sondaż. Mimo inflacji i kryzysu na Odrze, PiS wciąż utrzymuje wysokie poparcie

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 87
Gdyby wybory odbyły się teraz, to PiS mogłoby liczyć aż na 39 proc. poparcia - wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl. Dobry wynik nie przełożyłby się jednak na samodzielnie sprawowane rządy.

Zjednoczona Prawica wciąż utrzymuje się na szczycie w sondażach - i to mimo niepewności, związanej z drożyzną w sklepach. Ostatnio doszło również zamieszanie z masowym śnięciem ryb na Odrze i polityczną odpowiedzialnością. Premier Mateusz Morawiecki sam przyznał, że zbyt późno został poinformowany o sytuacji, bo 9 sierpnia. Lokalne media i wędkarze o katastrofie ekologicznej alarmowali od końca lipca. Na szczęście, eksperci wykluczyli rtęć jako przyczynę wymarcia ryb w Odrze. 

Czytaj: 

Znany piosenkarz rugał PiS ze sceny. Oskarżył rząd o... zatrucie Odry

Ogromna pomoc wojskowa USA dla Ukrainy. Jej wartość robi wrażenie

Premiera Morawieckiego zapytano o Sannę Marin. Odpowiedź może zaskoczyć

PiS na pozycji lidera 

PiS zmaga się z problemami, ale i tak rośnie poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Względem ostatniego pomiaru, zyskała ona 2 punkty proc. i cieszy się poparciem 39 proc. respondentów. Koalicja Obywatelska zaliczyła spadek o 3 punkty proc. i teraz uzyskała 28 proc. Poparcie na poziomie 9 proc. mają Lewica oraz Konfederacja. Na Polskę 2050 Szymona Hołowni chciałoby zagłosować 8 proc. ankietowanych.

Pod progiem wyborczym znalazło się PSL Koalicja Polska, którą wskazało 4 proc. badanych. Kukiz'15 otrzymał 1 proc. w sondażu Social Changes. Nikt nie wybrał natomiast Porozumienia Jarosława Gowina, które w wyborach parlamentarnych chce startować we wspólnym bloku z PSL i Polską 2050. 

Łącznie 57 proc. respondentów odpowiedziało, że uda się do lokali wyborczych w dniu głosowania. 32 proc. jest nastawione "zdecydowanie" lub "raczej nie". 

Badanie zostało zrealizowane w dniach 12-15 sierpnia 2022 roku, metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1068 osób.

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj87 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka