Znany piosenkarz rugał PiS ze sceny. Oskarżył rząd o... zatrucie Odry

Krzysztof Zalewski skomentował sytuację na Odrze. Fot. Youtube
Krzysztof Zalewski skomentował sytuację na Odrze. Fot. Youtube
Krzysztof Zalewski od dłuższego czasu nie ukrywa, że mocno dopinguje opozycję i nie cierpi Zjednoczonej Prawicy. Piosenkarz dał temu wyraz podczas piątkowego koncertu Earth Festival w Uniejowie, gdzie krytykował rząd w stylu kabaretu Neo-Nówka. Wszystko na żywo transmitowała telewizja Polsat.

Natalia Przybysz, Natalia Szroeder, Monika Brodka, Grubson, Katarzyna Nosowska, Igo - te gwiazdy wspierały ekologiczny przekaz Krzysztofa Zalewskiego ze sceny w Uniejowie. Koncert zatytułowano "Zalewski i przyjaciele", a piosenkarz zaprosił na scenę artystów, którym ekologia jest bliska.  

Earth Festival w Uniejowie a śnięcie ryb w Odrze

Zalewski wystosował też specjalny apel do PiS ws. sytuacji na Odrze. Przypomnijmy, że najnowsze ustalenia ekspertów, zlecone przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, wskazują na rozkwit tzw. złotych alg w rzece, który doprowadził do masowego śnięcia ryb. Część opozycji odrzuca takie tłumaczenia, domagając się rzetelnego śledztwa i optując za hipotezą o zatruciu rzeki. 

Czytaj też: 

Ogromna pomoc wojskowa USA dla Ukrainy. Jej wartość robi wrażenie

Kanclerz Niemiec zeznawał w aferze podatkowej. Na trudne pytania - jedna odpowiedź

Premiera Morawieckiego zapytano o Sannę Marin. Odpowiedź może zaskoczyć

"Kradniecie, to chociaż nas nie trujcie"

- Mam taki gorący apel do tych, którzy siedzą na górze. Przestańcie pleść farmazony o tym, że Niemcy odwrócili bieg rzeki i nas zatruwają w drugą stronę. Przestańcie pleść bzdury, że mityczny Tusk z rogami wyszedł w nocy i pozatruwał wszystkie ryby - powiedział z uniejowskiej sceny Zalewski.  

- Weźcie się do roboty, wyjaśnijcie tę sprawę i oddajcie nam czystą Odrę. Kradniecie, to chociaż nas nie trujcie - zaskoczył wszystkich na scenie muzyk, po czym zagrał utwory "Help" zespołu "The Beatles" oraz "Polsko". 

Występ Zalewskiego w Uniejowie spodobał się m.in. posłowi Koalicji Obywatelskiej Dariuszowi Jońskiemu. - Świetny - skomentował parlamentarzysta opozycji. 


Kilka tygodni wcześniej Polsat transmitował występ kabaretu Neo-Nówka, w którym padły prześmiewcze tezy na temat polskiej władzy i elektoratu PiS, ufającemu przywódcy partii rządzącej pomimo inflacji. Twórcy skeczu "Wigilia 2022" ostro zakpili również z widzów "Wiadomości" TVP. 

GW

Lubię to! Skomentuj246 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura