Ważna wizyta prezydenta Dudy na Ukrainie. Zaprosił go osobiście Zełenski

Andrzej Duda przyjechał do Kijowa. Fot. KPRP
Andrzej Duda przyjechał do Kijowa. Fot. KPRP
Andrzej Duda dotarł we wtorek do Kijowa, gdzie spotka się z przywódcą Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Politycy będą rozmawiać przede wszystkim o dostawach broni i pomocy humanitarnej dla okupowanego kraju.

- Prezydent Andrzej Duda właśnie przybył do Kijowa. Udał się tam na zaproszenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Jego wizyta obejmuje spotkanie z panem prezydentem, rozmowy na temat wsparcia Ukrainy w sensie militarnym, w sensie dostaw sprzętu, potrzebnego temu krajowi do obrony przed agresją rosyjską, w sensie gospodarczym i w sensie humanitarnym i politycznym - wymieniał szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot. 

Zobacz wideo z dworca w stolicy Ukrainy, gdzie przywitano Andrzeja Dudę: 

  

Czytaj: 

Kuriozalne oświadczenie Dugina po śmierci córki. "Złożyła ofiarę, dlatego proszę wygrajmy"

Algi nie tylko w Polsce. W tym kraju zwracają uwagę na efekt działań oczyszczalni ścieków

Na Cyprze odkryto nowe złoże gazu ziemnego

Kolejne sankcje na Rosję 

- Prezydentowi Dudzie zależy na restrykcyjnych krokach wymierzonych w Federację Rosyjską, które pozwolą zrozumieć Rosjanom czego dopuszcza się ich kraj - przekazał Szrot. Temat zaostrzenia prawa wizowego dla obywateli Rosji będzie zatem kolejnym tematem, podejmowanym przez obu polityków w Kijowie. 

Pewne jest też, że prezydenci Polski i Ukrainy będą uczestniczyć w zdalnych obradach tzw. Platformy Krymskiej. - Ta platforma - przypominam - dotyczy formatu, w którym demokratyczne kraje świata popierają Ukrainę w zachowaniu jej integralności terytorialnej i uznanych przez społeczność międzynarodową granic - wyjaśnił Szrot. 

Poprzednie spotkania Dudy i Zełenskiego miały miejsce 20-21 stycznia w Polsce , jak i 23-24 lutego, 13 kwietnia i 21-22 maja w Kijowie.

GW


Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka