W Moskwie podpalono samochód rosyjskiego oficera. Podejrzana krzyczała "Azow to potęga"

W Moskwie podpalono samochód zastępcy szefa zarządu 8. Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji Jegienija Sekretarewa. Zatrzymano 65-letnią kobietę. (fot. Twitter/NEXTA)
W Moskwie podpalono samochód zastępcy szefa zarządu 8. Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji Jegienija Sekretarewa. Zatrzymano 65-letnią kobietę. (fot. Twitter/NEXTA)
W Moskwie podpalono samochód należący do zastępcy szefa zarządu 8. Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji Jewgienija Sekretarewa. Zatrzymano 65-letnią kobietę.

Podpalony samochód rosyjskiego oficera

Sekretarew pracuje w Zarządzie 8. Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej, który odpowiada za cenzurę wojskową w rosyjskich mediach.

Jak donosi Baza, BMW X6 należące do Sekretarewa stało zaparkowane na podwórku domu przy ulicy Leningradzkiej. W pewnym momencie pojazd nagle zapalił się. Najbardziej ucierpiała tylna część auta, gdzie całkowicie spalony został bagażnik samochodu.

Podejrzana 65-letnia kobieta

Baza informuje również, że rosyjska policja zatrzymała kobietę, która rzekomo podpaliła samochód. Stwierdziła, że ​​jest przeciwna „specjalnej operacji wojskowej”. Źródła podają, że kobieta oblała bagażnik samochodu benzyną, a następnie podpaliła. 

Rosyjski portal Mash zauważa, że ​​podejrzaną jest 65-letnia kobieta, która zarejestrowana jest w poradni psychoneurologicznej. Podobno mieszka w tym samym budynku co Sekretarew.

Według rosyjskiej agencji TASS, organy ścigania poinformowały, że kobieta „oblała benzyną i podpaliła samochód należący do pracownika Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej”.

Z kolei serwis Shot poinformował, że podczas zatrzymania kobieta krzyczeć miała słowa "Azow to potęga".


RB

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka