Źródło: commons.wikimedia.org, PAP/EPA
Źródło: commons.wikimedia.org, PAP/EPA

Samolot Putina wylądował w Kaliningradzie. Prezydent Rosji będzie blisko granicy z Polską

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
O godzinie 13:40 w czwartek samolot z Władimirem Putinem na pokładzie wylądował w Kaliningradzie. Rzecznik Kremla poinformował, że prezydent Rosji udał się tam z wizytą roboczą z okazji tzw. Dnia Wiedzy, jak w Rosji nazywane jest uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Dzień Wiedzy czyli uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Rosji obchodzone jest 1 września. Tego dnia, uczniowie starszych klas oficjalnie prowadzą swoich młodszych kolegów i koleżanki na ich pierwsze w życiu lekcje. W szkołach organizowane są również ceremonie oraz imprezy plenerowe dla uczniów oraz ich rodzin.

Putin wcieli się w rolę nauczyciela

Służby prasowe Kremla podały, że Władimir Putin udaje się do Kaliningradu, aby wcielić się w rolę nauczyciela i poprowadzić otwartą lekcję "Rozmowy o tym, co ważne”. Nauki prezydenta Rosji będą mogli wysłuchać laureaci olimpiad i konkursów z dziedziny kultury, sztuki, nauki i sportu.

Z kolei jak podaje niezależny portal Meduza, Władimir Putin skupić się ma na "chwaleniu patriotycznej i bohaterskiej postawy rosyjskich żołnierzy podczas walk w Ukrainie”.

Tajemniczy cel Putina 

Dimitrij Pieskow powiedział również, że Władimir Putin ma jeszcze jeden cel wizyty w Kaliningradzie. Jednak stanowczo oznajmił, że "nie zostanie on na razie podany do publicznej wiadomości”. 

Jednym z wymienianych powodów wizyty rosyjskiego przywódcy mogą być zbliżające się wybory regionalne w obwodzie kaliningradzkim, które zaplanowano na 11 września.

Putin nie zjawi się na pogrzebie Gorbaczowa 

Z powodu wizyty w Kaliningradzie Władimir Putin nie zjawi się na pogrzebie Gorbaczowa. 

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że Putin w czwartek pożegnał byłego przywódcę Związku Sowieckiego w moskiewskim Centralnym Szpitalu Klinicznym.  Do szpitala Putin pojechał przed planowanym wylotem. Prezydent Rosji podróżował do Kaliningradu "latającym Kremlem", czyli samolotem Ił-96-300PU. Oprócz tego odrzutowca, na płycie lotniska w obwodzie wyląduje druga taka maszyna ze współpracownikami i służbami Putina.  


MP

Czytaj dalej: Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka