Będą zmiany w rządzie. Generał ma zastąpić Niedzielskiego

Grzegorz Gielerak może zastąpić Adama Niedzielskiego na stanowisku ministra zdrowia.  Źródło: YouTube/Wojskowy Instytut Medyczny
Grzegorz Gielerak może zastąpić Adama Niedzielskiego na stanowisku ministra zdrowia. Źródło: YouTube/Wojskowy Instytut Medyczny
Zapowiadana rekonstrukcja rządu przez Jarosława Kaczyńskiego ma nastąpić jesienią. Jak podaje "Super Express", oprócz dymisji związanych z fiaskiem negocjacji z Brukselą ws. KPO, zaskakująca zmiana nastąpi na stanowisku ministra zdrowia. Adama Niedzielskiego zastąpić ma generał i medyk Grzegorz Gielerak.

Z nieoficjalnych informacji tabloidu wynika, że ze stanowiskami pożegnać ma się dwóch ważnych ministrów: Waldemar Buda, szef resortu rozwoju i technologii oraz minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Wszystko z powodu ustępstw względem Komisji Europejskiej, tzw. kamieni milowych, które nadal pozostają nierozwiązane. 

Waldemara Budę zastąpić ma wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Informację tę "Super Express" otrzymał od źródeł zbliżonych do Rady Ministrów. 

Niedzielskiego zastąpić ma generał 

Okazuje się, że nie tylko rekonstrukcja szykuje się nie tylko w resortach, które odpowiedzialne są za fiask w sprawie KPO. Policzone są dni na stanowisku ministra zdrowia Adam Niedzielski. 

– Nowym szefem resortu zdrowia ma zostać generał Grzegorz Gielerak. To bliski człowiek szefa resortu obrony, wicepremiera Mariusza Błaszczaka – twierdzi wysoki rangą polityk PiS w rozmowie z gazetą. 

Generał Gielerak nowym ministrem zdrowia?

Gen. Grzegorz Gierelak jest lekarzem, profesorem nauk medycznych. W 1992 roku został absolwentem Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W 1993 roku rozpoczął pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

Od 2007 roku zarządza Wojskowym Instytutem Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. Z kolei w lutym 2021 roku został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę do Rady ds. Ochrony Zdrowia.

Gen. Grzegorz Gierelak jest dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Jak twierdzi rozmówca "Super Expressu", generał broni utrzymuje dobre relacje z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj68 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka