Roszkowski w Salon24: Wartościuję, bo podręcznik to nie książka telefoniczna

Prof. Roszkowski był gościem Jastrzębowskiego. Źródło: Salon24
Prof. Roszkowski był gościem Jastrzębowskiego. Źródło: Salon24
Gościem Sławomira Jastrzębowskiego w programie "Jastrzębowski wyciska" był prof. Wojciech Roszkowski, autor podręcznika do przedmiotu "Historia i Teraźniejszość”. W rozmowie poruszono m.in. temat wspomnianego podręcznika, ale także omówiono wyniki wyborów we Włoszech oraz nową książkę Roszkowskiego "Trójmorze kultur".

Profesor Wojciech Roszkowski to m.in. polski ekonomista, historyk i nauczyciel akademicki. Był także posłem do Parlamentu Europejskiego VI kadencji. 

O prof. Roszkowskim w ostatnim czasie jest dość głośno, wszystko za sprawą podręcznika szkolnego jego autorstwa do przedmiotu "Historia i Teraźniejszość". 

Roszkowski: sprzedało się ponad 60 tys. egzemplarzy do "HiT"

Prof. Roszkowski zdradził, że do tej pory sprzedało się ponad 60 tys. egzemplarzy do przedmiotu "Historia i Teraźniejszość". 

– To jest chyba dosyć spory sukces wydawniczy. Patrząc na to, że właściwie ze szkół zostało to (podręcznik - red.) wyparte, m.in.  za sprawą akcji pewnej gazety (Gazeta Wyborcza - red.), która obdzwaniała szkoły i odpytywała, czy aby tego podręcznika tam nie ma – stwierdził Roszkowski. 

– Ta akcja się w większości udała, ale finalnie około 55 szkół będzie używało tego podręcznika – dodał. 

Cała rozmowa z prof. Wojciechem Roszkowskim:


Roszkowski o nowej premier Włoch: pani Meloni raczej nie musimy się obawiać 

Wojciech Roszkowski pytany o nową premier Włoch, Giorgię Meloni stwierdził, że nie musimy się jej obawiać, gdyż "chrześcijaństwo jest religią miłości". 

– Mógłbym tutaj uspokoić wszystkich tych zaniepokojonych, no bo te trzy hasła, które określają panią Meloni "kobieta, matka i chrześcijanka" nie powinny nikogo przerażać. 

Roszkowski mówi, co znajdzie się w książce "Trójmorze kultur"

Prof. Roszkowski aktualnie pisze nową książkę, która będzie nosiła nazwę "Trójmorze kultur". Jakiś czas temu były poseł Parlamentu Europejskiego opowiadając o książce stwierdził, że ma ona "charakter ekonomiczny oraz infrastrukturalny. W jego tle znajduje się polityka". 

W rozmowie ze Sławomirem Jastrzębowskim opowiedział z kolei jedną z historii poruszonych w książce. 

– W tej książce jest np. historia o Węgrze studiującym na uniwersytecie w Braniewie w XVI wieku. W tym mieście wówczas był ośrodek kultury i ten węgierski znany potem pisarz był bardzo ważną postacią w historii Węgier – opowiedział. 

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj164 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka