Donald Tusk z przesłaniem do przedsiębiorców: nie zostaniecie sami w tej trudnej chwili

Donald Tusk publikuje nagranie na swoim Twitterze. Źródło: Twitter/@donaldtusk
Donald Tusk publikuje nagranie na swoim Twitterze. Źródło: Twitter/@donaldtusk
Donald Tusk opublikował na swoim Twitterze krótkie nagranie pt. "To zabije gospodarkę". Lider PO zwraca się w nim do polskich przedsiębiorców, jak uważa "w trudnej chwili". Zapewnia on, że "przedsiębiorcy nie zostaną sami", a jego partia użyje wszelkich możliwych środków, aby zablokować pomysły rządu PiS.

Donald Tusk na początku września odwiedził jedną z firm włókienniczych w Konstantynowie Łódzkim. Lider PO wówczas mówił, że aktualnie "przedsiębiorcom w całej Polsce zaciska się pętla na szyi, a PGNIG notuje rekordowe zyski na poziomie 4 mld złotych". 

– Państwo polskie proponuje 2-3 razy wyższe ceny za gaz niż we Francji, Niemczech czy Hiszpanii. To w oczywisty sposób spowoduje spadek konkurencyjności polskich firm – przekonywał. 

Tusk o ciężkiej sytuacji przedsiębiorców 

W środę na Twitterze Donalda Tusk opublikowano film, w którym lider PO podtrzymuje swoją narrację z początku września. 

"Jest środa 28 września. Euro kosztuje dzisiaj 4,80 zł, a kilkadziesiąt godzin temu dolar przebił historyczną granicę 5 zł. 
W ciągu ostatniego tygodnia z polskiej giełdy wyparowało 40 mld zł" – rozpoczął Tusk 

"Wczoraj natomiast trafił na nasze biurka raport wybitnych polskich ekonomistów, którzy stwierdzili zanim wybuchła wojna na Ukrainie, że Polska gospodarka jest na krawędzi katastrofy" – kontynuował. 

Tusk pomoże polskim przedsiębiorcom 

Donald Tusk stwierdził również, że "obecna władza w tak trudnym czasie rusza na wojnę z polską przedsiębiorczością".

Jego zdaniem świadczyć ma o tym m.in. "ustawa Sasina" czy też podatek nałożony wstecz na marżę brutto. "Przedsiębiorcy bardzo dobrze rozumieją, że to oznacza śmiertelne zagrożenie dla polskich firm. Dodatkowo minister Ziobro i jego pomysły gigantycznych kar na polskie firmy bez wyroków sądowych. Już nie wspominając o cenach prądu i gazu, które dobijają polskich przedsiębiorców od wielu miesięcy. Oni potrzebują pomocy i zrozumienia, a nie ataków".

"Chcę to bardzo głośno i wyraźnie powiedzieć, polscy przedsiębiorcy nie zostaną sami w tej trudnej chwili. Użyjemy wszelkich możliwych środków, aby te głupie, niebezpieczne pomysły polskiej władzy zablokować" – zakończył swoje przemówienie Tusk. 


MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka