Trump proponuje pokój Ukrainie i Rosji. "Stawką jest cały świat"

Donald Trump chce pośredniczyć w mediacji Rosji i Ukrainy. (fot. Flickr)
Donald Trump chce pośredniczyć w mediacji Rosji i Ukrainy. (fot. Flickr)
Były prezydent USA Donald Trump oznajmił, że stanąłby na czele grupy, która mogłaby doprowadzić do porozumienia między Rosją a Ukrainą.

Uszkodzenie rurociągów Nord Stream. Trump reaguje

W poniedziałek doszło do wycieków gazu z rurociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2. W czwartek Szwedzi donieśli o wykryciu kolejnego wycieku. W związku z tą sytuacją, w piątek na wniosek Rosji zbierze się Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Do sprawy odniósł się w środę Donald Trump za pośrednictwem swojego portalu społecznościowego TRUTH Social. Były prezydent Stanów Zjednoczonych zaalarmował, że wybuchy na rurociągach Nord Stream mogą doprowadzić do dalszej eskalacji i wojny.

Donald Trump chce doprowadzić do porozumienia

Trump w serii wpisów wyraził swoje zaniepokojenie związane z uszkodzeniem gazociągu Nord Stream między wschodnią Rosją a Europą oraz wezwał przywódców politycznych USA do zachowania "chłodu, spokoju i suchości". Dodał, że mógłby on przewodzić działaniom, których zadaniem byłoby pośrednictwo w doprowadzeniu do porozumienia Rosji i Ukrainy.

— Nie pogarszajcie sprawy z wybuchami rury. Bądźcie strategiczni, bądźcie mądrzy (błyskotliwi!), doprowadźcie do wynegocjowanego porozumienia TERAZ. Obie strony tego potrzebują i chcą. Stawką jest cały Świat. Stanę na czele grupy??? — przekazał Trump.

Wcześniej Donald Trump stwierdził, że gdyby nadal był prezydentem Stanów Zjednoczonych, Władimir Putin nie zdecydowałby się na przeprowadzenie inwazji na Ukrainę.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj78 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka